Dzik wioślarski

W maju odbyła się II edycja Wioślarskiego Dzika Bydgoszczy. Zawody zorganizowało Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Malak, Milena Kapanowska, Lena Iwanusek, Marta Kosecka, Łukasz Świderski, Nikita Kordas, Oliwier Tews, Filip Skopowski, Alex Gorajewski, Tomasz Celer, Bartosz Tekliński i Jakub Manikowski. Do rywalizacji sztafet stanęło łącznie 17 ekip, każda złożona z czterech uczestników, dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. Niezmiernie miło nam poinformować, że sztafeta w składzie Zuzanna Malak, Łukasz Świderski, Nikita Kordas i Milena Kapanowska wywalczyła II miejsce. W rywalizacji indywidualnej również nie zabrakło medali. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Zuzanna Malak z czasem 01:04:01, w rywalizacji chłopców III miejsce z czasem 00:55:01 wywalczył Łukasz Świderski. Dziękujemy wszystkim startującym za udział, serdecznie gratulujemy wspaniałych rezultatów i życzymy dalszych sukcesów!

Skład reprezentacji: Streich Mikołaj, Matuszewski Bartosz, Stawski Oskar, Tekliński Bartosz, Skopowski Filip, Tews Oliwier, Studziński Jędrzej, Wójtowicz Patryk, Świderski Łukasz, Pawlikowski Mikołaj, Smolarek Szymon, Kamiński Kacper, Schmidt Nikodem, Witkowski Borys, Więtczak Bartosz. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Kwiatki i inne upominki z okazji Dnia Matki wykonane długopisem 3D zakupionym w ramach #LaboratoriaPrzyszlosci.

Sukcesy naszych szachistów!

W sobotę 20.05.2023 r. odbył się turniej szachowy "Edukacja przez szachy – preludium talentów – etap wojewódzki", do którego zakwalifikowało się jedenastu zawodników reprezentujących naszą szkołę. Celem konkursu było rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do stosowania zasad fair – play, ujawnianie i rozwijanie zainteresowań dzieci, stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa oraz wyłonienie najlepszych zawodników w swoich kategoriach. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Razem na zawody było zapisanych ponad 300 osób. Oto następujące miejsca naszych reprezentantów: Natalia Huk – 2. miejsce dziewcząt klas 5. (31. ogólnie), Ada Urbańska – 4. miejsce dziewcząt klas 5. (37.), Patryk Wójtowicz – 2. miejsce chłopców klas 8. (3.), Tomasz Sowiński (28.), Albert Malinowski (29.), Gracjan Zieliński (44.), Bartosz Górka (113.), Antoni Rubaszewski (121. ogólnie) oraz Nikodem Kozłowski (132.). Opiekunem zawodników była Pani Monika Dereń-Kowalska.