Lekcja z Kamishibai

W klasach I odbyła się lekcja z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai. Dzieci dowiedziały się, że Kamishibai to technika czytania, która wywodzi się z Japonii. Polega na tym, iż  kartonowe plansze z obrazkami i tekstem wkładamy do drewnianej skrzynki,  a następnie przesuwamy  plansze czytając np. bajkę. Uczniowie poznali książkę pt. "Lew w Paryżu". Bohaterem  jest  Lew, który postanowił opuścić swą afrykańską sawannę, aby zyskać “pracę, miłość, przyszłość”. Przybywa do Paryża i odkrywa miasto tak  inne od tego co zna…. Nasi najmłodsi uczniowie  z zainteresowaniem słuchali czytanej historii, podziwiając piękne plansze.  Na zakończenie spotkania, po wielu ciekawych  spostrzeżeniach, wykonali wspaniałe prace plastyczne.