Sukcesy uczniów w Wojewódzkim Konkursie o Wielkich Polakach

Miło nam poinformować, że znane są już wyniki Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach: Andrzej Szwalbe – życie i działalność na tle historii Polski. Uczniowie naszej szkoły swoje zmagania rozpoczęli w listopadzie 2023 r., a 4 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbył się finał konkursu. Test finałowy rozwiązywało 28 uczniów z całego województwa. Zadania konkursowe dotyczyły Andrzeja Szwalbego, który swoje życie związał z Bydgoszczą, jak również sprawdzały umiejętności uczestników z języka polskiego, historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie. Z naszej szkoły do finału dotarło troje uczniów. Miło nam poinformować, że Antoni Rubaszewski z 8a i i Jan Jóźwiak z 7a uzyskali tytuł laureata, a tytuł finalisty wywalczyła: Weronika Wenderlich z klasy 8b . Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!