Matematyczne sukcesy uczniów

Zakończyliśmy 3 etapowe zmagania w konkursie Liga Zadaniowa. Piotr Sandurski z klasy 5d zajął I miejsce, Szymon Opaska 7b - II miejsce oraz Anna Konecka 6c – III miejsce w etapie rejonowym. Ponadto Szymon będzie reprezentował naszą szkołę w etapie finałowym na szczeblu wojewódzkim dla klas VII. Warto także odnotować sukcesy uczniów w tym roku szkolnym: Piotr Sandurski uzyskał tytuł Laureata w konkursie Alfik Matematyczny uzyskując 100% punktów możliwych do uzyskania. Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych został Szymon Opaska. W tym roku po raz pierwszy Szymon Opaska i Patryk Wójtowicz uczestniczyli w zawodach drugiego stopnia XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów w Toruniu. Nasi czwartoklasiści zmagali się w miejskim konkursie matematyczno-informatycznym MatBit. Troje naszych uczniów Kinga Jasionowska 4d, Tymon Bakalarz 4a oraz Paweł Musiał 4c zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Gratulujemy!