Pomoc dla Pani Marty

Opublikowano: 2023-12-03 18:08, Numer artykułu: 75880
Gdy myślimy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, w naszej wyobraźni pojawia się biały obrus, choinkowe światełka, przysmaki na stole, a obok siedzą Ci, których kochamy. Wokół panuje gwar rozmów, śmiech i dźwięki kolęd… a pod choinką czekają prezenty dla najbliższych. Są jednak mieszkania, w których panuje smutek i obawa o każdy, nowy dzień.

Tak jest w przypadku 77 letniej Pani Marty z Fordonu, która jest mocno schorowana, prawie nie może chodzić. Dwa lata temu została wdową. Jej ukochany mąż zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Gdy jeszcze żył seniorka wiodła skromne, ale szczęśliwe życie. Podczas choroby mąż po ciężkiej operacji został sparaliżowany, wtedy zaczęło brakować pieniędzy na wszystko i aktualnie pani Marta boryka się z problemem zadłużonego mieszkania. Kobieta utrzymuje się ze skromnej emerytury oraz świadczeń, a po odjęciu wszystkich kosztów za mieszkanie i leki pozostaje jej 505 zł na życie. Codzienność kobiety jest monotonna, przez choroby nie wychodzi z domu, ma problem z poruszaniem. Przemieszcza się (z balkonikiem) jedynie do łazienki lub kuchni. Gdyby nie pomoc dobrych ludzi, którzy robią dla seniorki zakupy lub wykupują leki, nie poradziłaby sobie. Marzeniem pani Marty jest odzyskać zdrowie, kobieta modli się o to codziennie.

Dlatego w pierwszy, grudniowy weekend przychodzimy do Państwa z ogromną prośbą o pomoc dla niezwykle sympatycznej i skromnej Pani Marty. Podarujmy schorowanej seniorce trochę dobra w tym wyjątkowym czasie.

Co można ofiarować?
ŻYWNOŚĆ TRWAŁĄ: np. herbata, kawa, ryż, mleko, mąka, kasza, makaron, cukier, olej, dżemy, konserwy mięsne/rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe itp.
ŚRODKI CZYSTOŚCI: np. mydło/żel myjący, szampon, szczoteczka i pasta do zębów, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyn czyszczący do toalet lub uniwersalny itp.
PAMPERSY DLA DOROSŁYCH w rozmiarze L "4" plus WKŁADKI UROLOGICZNE (najlepiej sprawdzają się pampersy i wkładki firmy Seni)

W dużej szkole pomoc można przynosić do świetlicy, na dyżurkę wejścia głównego, do sali 4 i 102 oraz do pokoju nauczycieli wychowania fizycznego. Natomiast w małej szkole prosimy kierować dary do świetlicy lub do Pani Jolanty Tykwińskiej. Prosimy o dołączenie w widocznym miejscu kartki z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasą. Prosimy również o dopisek "Dla Pani Marty z Fordonu".

Nie bądźmy obojętni na krzywdę drugiego człowieka, pomóżmy Pani Marcie. Ufamy, że wspólnymi siłami odmienimy tegoroczne święta Pani Marty, a otrzymana pomoc będzie nadzieją na lepsze jutro.