Opublikowano: 2023-12-16 12:17, Numer artykułu: 76626

25 listopada kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. To oczywiście nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear. Popularność maskotki była i nadal jest bardzo duża. Powstało wiele kultowych misiowych postaci, m.in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba, Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol, Miś Yogi. Wszystkie uwielbiane przez dzieci (i nie tylko). A dlaczego tak lubimy misie?

Pluszowe misie są symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. 25 listopada na szkolnych korytarzach pojawiły się właśnie nasze ulubione misie. Wielu uczniów przygotowało na ten dzień specjalne „misiowe” przebrania, a przed biblioteką można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w „misiowej” foto budce.

Więcej informacji oraz zdjęć na FB naszej biblioteki:
Zapraszamy :)