Udany występ tenisistów stołowych w Finale Ogólnopolskim Memoriału im. Andrzeja Grubby

W miniony weekend (14-16 czerwca 2019r.) w Hali 100-lecia w Sopocie odbył się XIII Finał Ogólnopolski Memoriału im. Andrzeja Grubby w tenisie stołowym. W zawodach tych, w gronie 29 najlepszych szkół w Polsce, wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 63 w Bydgoszczy, w składzie: Kamil Chabowski kl. 6 c, Karolina Hołda kl. 6 e i Mateusz Hołda kl. 2 b. Nasza drużyna zajęła bardzo wysokie dziewiąte miejsce w turnieju. W zawodach występowały zespoły liczące po 3 osoby, w tym dwie max. z rocznika 2006r. lub młodsze oraz obowiązkowo jedna max. z rocznika 2008 r. lub młodsza. W turnieju mogły występować zarówno drużyny chłopców, dziewcząt, jak i mieszane. Nasza drużyna, jako jedna z najmłodszych w turnieju, rozegrała w sumie sześć meczów, pięć wygrywając i tylko jedno przegrywając, co dało tylko 9 miejsce. Nasi uczniowie pokonali kolejno zespoły: SP Pisanica (warmińsko-mazurskie) 3:1, SP 28 Szczecin (zachodniopomorskie) 3:1, SP Otyń (lubuskie) 3:1, SP 3 Nysa (opolskie) 3:1, SP 28 Białystok 3:0 (podlaskie), a przegrali 1:3 w meczu o ćwierćfinał z SP Waksmund (małopolskie).
Turniej wygrał zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Jarosławia (podkarpackie), składający się z uczniów klasy tenisa stołowego.

Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego występu i godnego reprezentowania naszej szkoły.