Hołda i Osińska najlepsze w Bydgoszczy! Chłopcy poza podium
W dniach 18 i 19 lutego 2020 roku odbyły się Mistrzostwa Bydgoszczy w tenisie stołowym. We wtorek (18.02.2020 r.) rywalizowały dziewczęta, w grupie 18 zawodniczek znalazły się reprezentantki naszej szkoły, na co dzień trenujące w EMDEK nr 2, Karolina Hołda (7E) oraz Małgorzata Osińska (7D) - obie zawodniczki pokonały swoje rywalki, aby w finale spotkać się ze sobą. Po zaciętej rywalizacji górą była Karolina wygrywając mecz. Dzień później (19.02.2020 r.) do rywalizacji przystąpili panowie, Patryk Ledochowski oraz Bartosz Szulc (obaj 8A). Chłopcy rywalizowali w grupie 24 osób, w której znaczna część trenuje w klubie. Po zaciętych bojach uplasowali się na miejscach 18-24., przegrywając swoje mecze.
Czytaj więcej!Konkurs 'I CAN HELP MY WORLD'
Nauczyciele j. angielskiego zapraszają do wykonania w dowolnej technice PLAKATU prezentującego (w j.angielskim) twoje pomysły na działania proekologiczne, które pomogą naszej planecie w walce z katastrofą klimatyczną.
Zaproponuj HASŁO i ZNAK - LOGO, które mogą być wizytówką takich działań. Liczą się NAJPROSTSZE DZIAŁANIA, które faktycznie możecie wprowadzić w życie i POMYSŁOWOŚĆ w kreowaniu hasła i znaku (We all can do something for our future).
Prace można wykonać także w grupach dwuosobowych. Termin dostarczenia prac – do 06.03.2020
Satysfakcja i nagrody gwarantowane.
Tenisistki stołowe po raz kolejny najlepsze w województwie!
We wtorek (11.02.2020 r.) odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt. Reprezentujące naszą szkołę Małgorzata Osińska i Karolina Hołda po raz trzeci z rzędu okazały się bezkonkurencyjne i obroniły miano najlepszych zawodniczek w województwie. Gratulujemy!
Czytaj więcej!Edu(R)ewolucja - Gleba ważna rzecz!
To kolejne spotkanie w ramach projektu Edu(R)Ewolucja. Tym razem badaliśmy glebę, a dokładnie jakie posiada właściwości sorpcyjne. Nasi badacze podobnie jak Hipokrates musieli dowieść, że prawdziwy rozwój człowieka, zwierzęcia czy rośliny zależy od gleby. To właśnie ona produkuje żywność. Uczniowie samodzielnie przeprowadzili doświadczenia z wykorzystaniem próbek gleb, węgla aktywnego oraz zanieczyszczeń w postaci substancji chemicznych. Po takich badaniach łatwiej było nam zrozumieć związek miedzy zanieczyszczoną glebą i skażoną żywnością. A tak przebiegały prace w naszym szkolnym laboratorium.
Czytaj więcej!Edu(R)ewolucja - eksperymenty przyrodniczo-biologiczne
W naszej szkole realizowane są bezpłatne zajęcia pozalekcyjne "Eksperymenty przyrodniczy” dla uczniów klas IV-V i „Eksperyment biologiczny” dla uczniów klas VI - VII w ramach projektu unijnego Edu(R)Ewolucja. Celem projektu jest poprawa efektywności i jakości kształcenia. Spotkania odbywają się od października zeszłego roku. Po czujnym okiem nauczyciela nasi naukowcy planują i wykonują doświadczenia, wyciągają wnioski. Uczniowie bardzo się zaangażowali, a praca dała im bardzo dużo radości i nowych wiadomości.
Czytaj więcej!