#kwiaty 3D

Kwiatki na Dzień Matki wykonane przy użyciu długopisu 3D zakupionego w ramach #LaboratoriaPrzyszłości.

Czytaj więcej!

#flagi 3D

Dzień flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz. Uczniowie podczas zajęć "Projektowanie i tworzenie 3D" stworzyli flagi 3D.
#Laboratoria Przyszłości

Czytaj więcej!

#Bydgoszcz 3D

Podczas zajęć "Projektowanie i tworzenie 3D" uczniowie chcąc uczcić pamięć o 678. urodzinach Bydgoszczy wykonali magnesy z logo miasta używając do tego długopisu 3D. Magnesy ozdobiły lodówkę w ich domach. #LaboratoriaPrzyszłości

Czytaj więcej!

#koniczynki3D

Podczas tygodnia ze Świętym Patrykiem uczniowie na zajęciach "Projektowanie i tworzenie 3D " włączyli się do wspólnej zabawy i stworzyli koniczyny 3D, które są nieodłącznym symbolem Irlandii związanym ze Świętym Patrykiem. #LaboratoriaPrzyszłości

Czytaj więcej!

Wielkanocne Laboratorium Przyszłości

Podczas zajęć gotowania przed Świętami Wielkanocnymi wykonywaliśmy potrawę, która tradycyjnie gości na wielu polskich stołach podczas świątecznych śniadań. Dzieci przygotowały jajka faszerowane w skorupkach - wszystkie czynności począwszy od ugotowania jajek na twardo, wydrążenia skorupek, przygotowania farszu i napełnienia nim skorupek po usmażenie jaj wykonały samodzielnie, pomocy nauczyciela wymagało jedynie przekrojenie skorupek.

Czytaj więcej!

#Pisanki 3D

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas. Kojarzą się nam z kolorowymi pisankami, kraszankami i wieloma innymi rzeczami. Uczniowie na zajęciach wykonali pisanki 3D korzystając z długopisu 3D zakupionego w ramach #LaboratoriaPrzyszłości. Razem stworzyli Wielkanocny koszyk pełen pisanek 3D

Czytaj więcej!

Kwiaty 3D na Dzień Kobiet

Podczas zajęć "Projektowanie i tworzenie 3D" uczniowie wykonali kwiaty 3D oraz wazony 3D używając do tego długopisu 3D (#LaboratoriaPrzyszłości).

Na pewno każda mama, siostra, babcia czy koleżanka będzie zachwycona takim podarunkiem.

Czytaj więcej!

Smakołyki w #Laboratorium Przyszłości

Na zajęciach gotowania koniec karnawału upłynął na przygotowaniu ciasta oraz usmażenia mini-pączków z serków homogenizowanych. Wszystkie czynności dzieci wykonywały samodzielnie pod opieką nauczyciela. Po usmażeniu, przed zjedzeniem pączki zostały posypane cukrem pudrem.

Podczas kolejnych zajęć dzieci wykonywały pankaces (pankejki). Pracę rozpoczęły od wymieszania składników ciasta, a następnie usmażyły samodzielnie placuszki. Tradycyjnie własnoręcznie wykonane słodkości smakowały dzieciom wyśmienicie, szczególnie posypane cukrem pudrem lub z kremem czekoladowym.

Czytaj więcej!

#ferie 3D

Wspomnienie ferii w 3D ????
Prace wykonane długopisem 3D.

#LaboratoriaPrzyszłości

Czytaj więcej!

Drugoklasiści w kuchni

Brawo dla dzieci z klas drugich, które poprzez ogromne chęci uczestnictwa w cotygodniowych warsztatach kulinarnych poparte zaangażowaniem w wykonanie różnych potraw i smakołyków bezpiecznie korzystały ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Rozmów, śmiechu a nawet łez od krojenia cebuli nikt nie liczył, ale zabawa w "małego kucharza" zawsze kończyła się solidną porcją kalorii. W okresie od września do ferii zimowych dzieci nabyły nowe umiejętności, wzbogaciły domowe "przepiśniki" o sprawdzone receptury a finalnie własnoręcznie przygotowały 18 spotkań: jesienne soki i sałatkę owocową, kanapkowe szaszłyki, gofry i naleśniki, rogaliki i frytki, deser w barwach narodowych oraz ślimaczki z ciasta francuskiego, muffinki i pierniki, gorącą czekoladę z cake pops, mini serniczki, pizzę na dwa sposoby, karnawałowe przekąski, burgery oraz hiszpańskie pączki [foto relacja].

Czytaj więcej!