Lekcja miłości do Małej Ojczyzny

W poniedziałek 24 kwietnia w bydgoskim ratuszu troje uczniów naszej szkoły (Maria Grynis, Kornelia Turowska, Antoni Rubaszewski) uczestniczyło w spotkaniu z prezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy - Jerzym Derendą. Młodzież z kilkunastu bydgoskich placówek oświatowych przybyła na spotkanie, które zostało zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia istnienia Towarzystwa. Młodzi mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mieli okazję pogłębić wiedzę, usłyszeć wiele ciekawostek o swoim rodzinnym mieście, a także poznać historię i plany Towarzystwa na najbliższe miesiące w roku jubileuszowym i kolejne lata, między innymi w zakresie przygotowywanych wydarzeń i publikacji. Przedstawicielom wszystkich szkół umożliwiono zadawanie pytań gościowi, co wzbogaciło zakres poruszanych tematów i pozwoliło bliżej poznać prezesa Jerzego Derendę, zarówno od strony życia prywatnego, jak i działalności społecznej na rzecz ukochanego miasta. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowej fotografii.

Czytaj więcej!

Warsztaty "Rysowania na koszulce"

We wtorek przed Świętami Wielkanocnymi dla chętnych uczniów ze świetlicy w pawilonie zorganizowano kolejną edycję warsztatów "Rysowania na koszulce".

Czytaj więcej!

Srebrne medale dziewcząt klas IV!

28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Drużynowych Biegach Przełajowych organizowanych w ramach XXX Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Szczególne uznania należą się reprezentacji dziewcząt klas IV w składzie: Aleksandra Skocz 4b, Zosia Trela 4b, Marta Kapsa 4e, Lena Wiśniewska 4b, Liliana Morawiec 4a i Izabela Kowalska 4b. Zawodniczki zajęły II miejsce, wywalczyły nie tylko srebrne medale ale również awans do finału wojewódzkiego.

Czytaj więcej!

Mózg – Brama do świata…

Od 20 do 24 marca obchodziliśmy w naszej szkole TYDZIEŃ MÓZGU. Leonardo Da Vinci powiedział kiedyś – „Kto mało myśli, błądzi wiele” – nie tylko błądzi, acz również nie czuje satysfakcji i nie wygrywa nagród! Codziennie na długich przerwach, przy pokoju nauczycielskim stały stanowiska z pytaniami, do których potrzebny był olej w głowie! Same pytania z różnych dziedzin – nie tylko na wiedze, ale na inteligencję również. Za poprawne udzielenie odpowiedzi można było dostać cukierka. Chętnych było wiele – kolejki były dłuższe niż w popularnych parkach rozrywki, a ilość cukierków stale malała. Sam udział był jak wcielenie się zawodnika olimpijskiego na linii startu – trzeba było użyć mózgownicy, a presja narastała. Mimo tego każdy chciał się sprawdzić i powalczyć o słodki upominek. Przy takich atrakcjach nawet długie przerwy szybko mijają i musem jest powrót do szkolnej rzeczywistości. Niech to, co odkryliśmy w trakcie tygodnia mózgu będzie motywacją do poszerzania swoich własnych horyzontów

Czytaj więcej!

Wielkanocne ozdoby

Przed świętami wielkanocnymi uczniowie wykonali świąteczne ozdoby przy użyciu długopisu 3D, zakupionego w ramach #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.

Czytaj więcej!