Andrzej Szwalbe i Ignacy Jan Paderewski - kreatorzy kultury na tle swoich epok - relacja ze zmagań konkursowych

Miło nam poinformować, że uczniowie Weronika Wenderlich z klasy 7b oraz Wiktor Borys - reprezentant klasy 8h zdobyli IV miejsce w miejskim konkursie pt.: Andrzej Szwalbe i Ignacy Jan Paderewski - kreatorzy kultury na tle swoich epok, organizowanym przez V LO w Bydgoszczy. Uczniom zabrakło 0,5p. aby uplasować się na trzecim miejscu podium. Mimo to, organizatorzy postanowili nagrodzić naszych reprezentantów i przyznali dodatkowe nagrody za IV miejsce. Honorowy patronat nad konkursem objęła także Filharmonia Pomorska oraz Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Wśród reprezentantów naszej szkoły byli także: Ida Urbańska 7b, Jakub Jabłoński 8h oraz Michał Grabowski 8h.
Wszyscy uczniowie 30 marca w dwuosobowych zespołach przystąpili do rozwiązania niełatwego testu wiedzy, który dotyczył życia i twórczości dwóch jakże istotnych dla Bydgoszczy i kultury polskiej postaci: Andrzeja Szwalbego oraz Ignacego Jana Paderewskiego.
4 kwietnia uczniowie wzięli udział w uroczystej gali rozdania nagród, której towarzyszył także koncert studentów Akademii Muzycznej. Na zakończenie organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek w postaci okolicznościowych tortów.
Naszym reprezentantom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!