Bierzemy udział w akcji Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

Opublikowano: 2023-06-22 08:21, Numer artykułu: 70451

SOiT - Szkoła Otwarta i Tolerancyjna - zyskał markę projektu, który uczy o człowieku i świecie i do człowieka i świata zbliża. Bez względu na czas, miejsce, kolor skóry, poglądy czy wyznawaną religię. W całkowitym poszanowaniu różnorodności, z głodem odkrywania tego, co nowe i nieznane.

20 czerwca br.w "Pałacu Młodzieży" odbyła się gala VI edycji "Szkoły otwartej i tolerancyjnej". Na uroczystości pojawili się honorowi goście. Wśród nich pani Magdalena Buschmann - dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, oraz pan Lech Zagłoba-Zygler - bydgoski radny. Z ich rąk nagrody odbierali tegoroczni laureaci, którzy najbardziej wyróżnili się swoimi talentami w kategoriach: Kreatywność, Otwartość, Samorządność, Tolerancja, Kooperacja i Aktywność (w skrócie - KOSTKA). Trofea w kształcie kryształowej kostki i dyplomy uznania wręczane były na scenie "pałacowej" sali widowiskowej, na której nie zabrakło również występów młodych artystów.

W tym roku nasza szkoła również zapisała się sukcesem w "SOiTowych" annałach. Kultura hinduska zaprezentowana przez naszych uczniów na Festiwalu Kultury 5 czerwca na Wyspie Młyńskiej zyskała duży aplauz, zarówno wśród jurorów jak i publiczności. Doceniono pomysłowość, zaangażowanie i rozmach przedsięwzięcia. Przedstawicielki grupy z dumą odbierały nagrodę za II miejsce. Pamiątkowe zdjęcia zakończyły uroczystość. Dodać należy, że to powtórzenie ubiegłorocznego osiągnięcia w tej kategorii.

Oby zwycięska passa nie ustawała. Tego życzymy.