Bohaterowie w kopalni

W dniu 26 kwietnia odbyła się wycieczka do kopalni soli w Kłodawie. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie wyróżnieni tytułem bohatera klasowego.
      Przejazd autokarem do kopalni trwał dwie godziny. Do podziemi zwiedzający dostali się ciasną windą. Na dole wszyscy ujrzeli tunele i kolejkę wąskotorową, co oznaczało początek  właściwej podróży.     
      Wąskie, mroczne korytarze rozwidlały się czasem, jednak światło latarki przewodnika i jego głos nie pozwalały się nikomu zgubić. Po drodze uczestników witały  figury solne, misternie wyrzeźbione, wśród których, jak zapewniał prowadzący, niektóre spełniały życzenia. Niekiedy z tunelu wyłaniał się cień górnika kończącego swoją pracę. Ciszę wtedy przerywało: "Szczęść Boże". 
To górnicze pozdrowienie.
       Panowała duszność. Czasem nagły powiew chłodnego powietrza owionął uczestników, potęgując wrażenie niesamowitości. Wszystko wokół skrzyło się bryłkami soli. Niektóre z nich miały stać wkrótce pamiątkami lub dowodem dla niedowiarków odbytej do kopalni podróży. Wszystko oczywiście za pozwoleniem opiekuna wycieczki. Wspólne zdjęcia zakończyły wizytę w kopalni. Po obiedzie wszyscy BOHATEROWIE szczęśliwie wrócili do Bydgoszczy.