Dni Kariery. Sukces naszej drużyny w konkursie wiedzy o zawodach

Dnia 28. listopada w Zespole Szkół nr 7 przy ulicy Waryńskiego odbyły się Dni Kariery zorganizowane przez uczniów dla uczniów. Impreza adresowana była przede wszystkim do ósmoklasistów stojących przed ważnym wyborem kolejnego etapu edukacji, a tym samym drogi życiowej. Dzięki temu przyszli absolwenci szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół średnich, głównie techników, gwarantujących kwalifikacje w wybranym zawodzie.
      Najwięcej emocji dostarczył jednak konkurs wiedzy o zawodach, który toczył się między dwunastoma bydgoskimi szkołami. Naszą reprezentowali uczniowie klasy 8b - Hanna Pokrywka, Maciej Bakuniak i Hubert Chruścicki przygotowani przez pana Damiana Wesołowskiego - nauczyciela doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej nr 63. Od samego początku w pięknym stylu nasza ekipa zdobywała przewagę, eliminując poszczególne grupy. Uwieńczeniem dzieła była prezentacja projektu ZAWODU PRZYSZŁOŚCI -
Technika Obsługi Portali Teleportacyjnych, którego zadaniem byłoby odzyskiwanie rzeczy zagubionych w czasie i przestrzeni. Kreatywność została nagrodzona - nasza szkoła zdobyła pierwsze miejsce. Doping kolegów z klasy, wychowawczyni i samego trenera motywował i dodawał grupie skrzydeł. Nasi reprezentanci udowodnili, że wiedzą, jak zacząć się wspinać po szczeblach kariery.