Dzień Walki z Otyłością

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Jak co roku w okresie jesiennym zorganizowałyśmy dla najmłodszych uczniów symboliczne obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Otyłością (przypadającego na 24.10.). Tym razem, z uwagi na szalejącą pandemię koronawirusa i konieczność zachowania szczególnych środków ostrożności, akcję ograniczyłyśmy do spotkań z poszczególnymi klasami, podczas których dyskutowałyśmy z dziećmi o przyczynach nadwagi oraz skutecznych sposobach walki z tym problemem. Na koniec uczniowie losowali karteczki z zadaniami do wykonania z zakresu profilaktyki otyłości oraz mieli możliwość poczęstowania się zdrową przekąską.

Działania tego typu mają przede wszystkim poszerzać świadomość wśród uczniów oraz kształtować właściwe nawyki żywieniowe, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że problem otyłości wśród dzieci i młodzieży staje się coraz bardziej powszechny.

Organizatorzy: M. Jurek, M. Myślińska