Dzień Zakochanych

Opublikowano: 2022-02-24 10:29, Numer artykułu: 50138 , Autor: MW

Choć 14 lutego, powszechnie znany jako Dzień Zakochanych, tradycją sięga czasów starożytnych, to w Polsce od niedawna przeżywa swój renesans. Polubiliśmy to święto, o czym świadczyć może poczta walentynkowa, która każdego roku robiła w naszej szkole furorę. Mimo że w obecnych czasach dystans społeczny nie sprzyja właściwemu celebrowaniu walentynek, uczniowie naszej szkoły nie poddali się i ze wszystkich sił podgrzewali klimat tego tego dnia.

Święty Walenty z zadowoleniem zacierałby ręce, gdyby mógł widzieć uczniowskie awatary - zabawne, zaskakujące, całuśne, pełne miłosnej symboliki. Ale i w murach szkoły godnie świętowano. Zadbali o to czwartoklasiści. To dzięki nim na korytarzach i w salach królowała czerwień i wszystkie jej odcienie. Znawcy sztuk plastycznych bez kłopotu w strojach i dekoracjach odnaleźliby amarant, burgund, karmazyn, karmin czy też... brudny róż. Drzwi wejściowe do szkoły ozdobione czerwonymi sercami pozytywnie nastrajały i wywoływały uśmiech na twarzy. Jedna z klas postanowiła skumulować pozytywną energię. Zamiast kręgu utworzyli z siebie kształt serca i wymownym gestem wysłali Dobrą Myśl w eter. Mamy nadzieję, że będzie ona wracać do nas ze zwielokrotnioną siłą każdego dnia. Wszak 14 lutego to nie tylko Dzień Zakochanych, ale też dzień życzliwości i wzajemnego szacunku.