EKO INSTRUMENTY? Dlaczego nie!

W marcu w naszej szkole został zorganizowany konkurs na EKO INSTRUMENT. Zadanie polegało na stworzeniu instrumentu muzycznego, wykorzystując materiały z recyklingu, surowców wtórnych lub natury. Kreatywność i pomysłowość uczniów przekroczyła nasze oczekiwania! W konkursie wzięło udział 42 uczniów, tworząc ponad 50 instrumentów, wśród których można odnaleźć m.in.: akordeon zbudowany z kartonowych pudełek i kolorowego papieru, grzechotki pełne różnorodnych nasion, kartonowe, a nawet wykonane z ramy okiennej gitary czy saksofon z rurek od zlewu i zakrętek po napojach. Miejsca na podium zajęli: I miejsce: Adrian Trzpis kl. 5b i Karol Jagodziński kl. 5b II miejsce: Julia Borowska kl. 6a III miejsce: Marcelina Kowalska kl. 7a Jury przyznało także kilkanaście wyróżnień, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody. Prace można zobaczyć do końca marca na wystawie, która mieści się na drugim piętrze naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!