I Spotkanie z kulturą za nami

Opublikowano: 2023-12-11 08:27, Numer artykułu: 76367
Co to jest MENORA? Kim jest RABIN? Czy kobieta może nosić JARMUŁKĘ? Co oznacza słowo KOSZERNE? Uczniowie klasy IVD mieli przyjemność uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania podczas "I Spotkania z kulturą", które dotyczyło kultury żydowskiej. Uczniowie uczestniczyli w niezwykle ciekawej prelekcji Pana Damiana Rączki. Potem zaś mieli możliwość sprawdzenia się w konkursie wiedzy o kulturze żydowskiej, w którym wyróżnienie otrzymał Arman Avagyan. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie malowali flagę Izraela, tworzyli małe flagi, tańczyli jeden z izraelskich tańców i próbowali zapisać swoje imię z użyciem alfabetu hebrajskiego. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie fordońskiej synagogi. To był bardzo interesujący, pełen wrażeń dzień.