Karmen w szkole

Opublikowano: 2020-11-01 21:39, Numer artykułu: 32777 , Autor: K.Trepka

Od września w klasie IIIa  na zajęciach lekcyjnych towarzyszy uczniom pies. Labrador Retriever o imieniu Karmen to certyfikowany pies terapeutyczny Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego, dzięki któremu dwa razy w tygodniu zajęcia klasy wyglądają dość szczególnie. Do tej pory uczniowie mieli okazję poznać zasady bezpiecznego kontaktu z psem, sygnały, które pies wysyła do człowieka, poznać sztuczki, które pies potrafi a nawet kilka z nich samodzielnie przeprowadzić z psem.

Poprzez kontakt z psem dzieci doskonalą swoje umiejętności społeczne, kształtują wrażliwość. Gdy w zajęciach uczestniczy pies, dłużej i chętniej ćwiczą, a wykonywanie zadań wywołuje wiele radości. Pies potrafi skoncentrować na sobie uwagę , zachęcić do zabawy, uatrakcyjnić długotrwałe zajęcia, przełamać lęk przed kontaktem ze światem zewnętrznym.