Laureaci Powiatowego Konkursu Literackiego

Opublikowano: 2024-06-17 22:48, Numer artykułu: 84707

11 czerwca 2024r. w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXI edycji Powiatowego Konkursu Literackiego - Książka najwierniejszym towarzyszem w podróży życia. Tym razem temat konkursu brzmiał: „Czytając książki poznajemy świat! Podróże z Tomkiem Wilmowskim - bohaterem powieści Alfreda Szklarskiego”.

Zmagania konkursowe zaczęły się od rozwiązania bardzo szczegółowego testu dotyczącego wyznaczonych książek. Do tego etapu przystąpiło aż osiem par uczniów z różnych klas.

Kolejnym etapem, do którego przeszły trzy pary, było przygotowanie ikonografiki przedstawiające wydarzenia z książek. Tutaj nasi uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością.
Laureaci z naszej szkoły to:
II miejsce Mariia Vyshnevska i Zofia Czamajło z klasy 8c
III miejsce Natalia Parczewska i Antonina Jacek z klasy 6c