Lekcja miłości do Małej Ojczyzny

W poniedziałek 24 kwietnia w bydgoskim ratuszu troje uczniów naszej szkoły (Maria Grynis, Kornelia Turowska, Antoni Rubaszewski) uczestniczyło w spotkaniu z prezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy - Jerzym Derendą. Młodzież z kilkunastu bydgoskich placówek oświatowych przybyła na spotkanie, które zostało zorganizowane w ramach obchodów 100-lecia istnienia Towarzystwa. Młodzi mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mieli okazję pogłębić wiedzę, usłyszeć wiele ciekawostek o swoim rodzinnym mieście, a także poznać historię i plany Towarzystwa na najbliższe miesiące w roku jubileuszowym i kolejne lata, między innymi w zakresie przygotowywanych wydarzeń i publikacji. Przedstawicielom wszystkich szkół umożliwiono zadawanie pytań gościowi, co wzbogaciło zakres poruszanych tematów i pozwoliło bliżej poznać prezesa Jerzego Derendę, zarówno od strony życia prywatnego, jak i działalności społecznej na rzecz ukochanego miasta. Spotkanie zakończyło się wykonaniem pamiątkowej fotografii.