Międzynarodowy Dzień Walki z Otyłością

W minionym tygodniu w pawilonie edukacji wczesnoszkolnej kolejny już raz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Otyłością, przypadający na 24. października.  Z tej okazji najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli posłuchać pogadanek na temat zdrowego stylu życia, zapoznać się z ciekawostkami odnośnie przyczyn nadwagi, wziąć udział w ważeniu i mierzeniu, a także wylosować karteczkę z jakimś zadaniem z zakresu profilaktyki otyłości. Oczywiście nie obyło się też bez zdrowego poczęstunku, który znikał z talerzy w mgnieniu  oka.

Zależy nam, by nasze działania dotyczące kształtowania zdrowych nawyków poszerzać o psychoedukację rodziców, dlatego też zainteresowanych opiekunów zapraszamy do kontaktu z organizatorami akcji. Podczas spotkania chętnie podzielimy się naszą wiedzą oraz przekażemy wskazówki, gdzie szukać pomocy, gdy dziecko dotknięte jest problemem nadwagi bądź otyłości.

M. Jurek, M. Myślińska