Mistrzostwa Szkół Sportowych w pływaniu

Opublikowano: 2021-05-17 09:31, Numer artykułu: 40419 , Autor: R.Bejtka

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Szkół Sportowych w pływaniu, które odbywały się w Raciborzu (15-16.05.2021). Nasi uczniowie zakwalifikowali się do 21 wyścigów finałowych. Najlepszą zawodniczką została Maria Janecka, która zdobyła dwa razy brązowy medal na dystansie 100 m w stylu dowolnym i motylkowym. Na uwagę zasługuje start Michaliny Woźniak, która jako młodsza rocznikowo, zajęła IV miejsce na 200 m w stylu klasycznym. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy klas VII i VIII znaleźli się w pierwszej dziesiątce w Polsce. Żeńska sztafeta (4x100 m dowolnym) w składzie Sonia Matuszyńska, Maja Rydyńska, Michalina Woźniak i Maria Janecka uplasowała się na IV miejscu w kraju, wśród szkół sportowych. Pokonujący takie zespoły jak SMS Oświęcim, SMS Racibórz i naszego lokalnego rywala SMS Bydgoszcz. Gratulujemy!