Nasza szkoła na Festiwalu Kultur

Opublikowano: 2023-06-14 07:52, Numer artykułu: 69974

W poniedziałek 5 czerwca na Wyspie Młyńskiej odbył się Festiwal Kultur. W drodze losowania nasza szkoła otrzymała do przedstawienia KULTURĘ HINDUSKĄ. Wczesnym rankiem, bardzo liczne grono przynależących do nas wędrowców wyruszyło, spod szkoły, zawojować resztę świata. Poza naszym, hinduskim stoiskiem można było obejrzeć takie kultury jak np. egipska, azjatycka, meksykańska. Nasza prezentacja przykuwała szczególną uwagę – barwy i smaki kuchni indyjskiej, wielokolorowe stroje oraz charakterystyczna muzyka, pozwoliły, zwiedzającym nasze stoisko, poczuć się jak na indyjskim bazarze. Tradycyjne tańce z rożnych regionów Indii, prezentowane przez grupę naszych uczniów umożliwiły zapoznanie się z częścią kultury hinduskiej. Precyzyjne odwzorowanie, najdrobniejszych szczegółów Indii było zasługą naszych własny Maharadżów. Cudowny dzień w którym najważniejsze było kreatywne i wyjątkowe spędzenie czasu, które dodatkowo pozwoliło wyrwać się ze szkolnej rutyny i przy okazji poznać wiele kultur z całego świata, co się z pewnością powiodło. I czegoż chcieć więcej?

Szczególne podziękowania za wsparcie kierujemy do naszych cudownych nauczycieli: Beaty Klimkowskiej, Agnieszki Wołowskiej, Beaty Kolesińskiej, Renaty Pietras, Marka Kowalskiego, Dyrekcji i przede wszystkim do Rodziców naszych uczniów.

Autor tekstu: Patryk Wójtowicz klasa 8e