Obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozciągnęły się na cały, poprzedzający rocznicę, tydzień. Zorganizowano konkursy, wystawy, akcje okolicznościowe. Uwieńczeniem tych działań był piątkowy apel, podczas którego, o 11:11, tworząc biało-czerwoną flagę, odśpiewaliśmy wspólnie Hymn Narodowy.

Również z okazji święta 100. rocznicy odzyskania Niepodległości uczniowie zasadzili wyjątkowe drzewko - platan. Na razie niskie, wątłe i bezradne, ale za 100 lat będzie piękną pamiątką tego wyjątkowego święta. Będziemy o nie dbać.

Kolejnym elementem obchodów było przedstawienie. Uczniowie klasy 5g wraz ze starszymi kolegami wzięli udział w inscenizacji słowno-muzycznej pt: "Nasz dom z cmentarza podźwignięty". Młodym artystą towarzyszyły solowe występy muzyczne dzieci przygotowanych pod kierunkiem pana Piotra Szczepańczyka.