Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

W miniony weekend, w dniach 17-18 maja 2019 r. w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie) odbył się Finał Ogólnopolski Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. W gronie 24 najlepszych Szkół Podstawowych w Polsce (klasy I-VI), jako Mistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego wystąpiła SP 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy w składzie: Karolina Hołda kl. 6e i Małgorzata Osińska kl. 6d. Nasze uczennice zajęły bardzo wysokie 7 miejsce w Polsce, przegrywając minimalnie mecz ćwierćfinałowy o strefę medalową (mając piłkę meczową), z faworytem i późniejszym zwycięzcą turnieju – SP nr 2 z Grodziska Mazowieckiego.

Nasze dziewczęta w rozegranym turnieju wygrały mecze po 3:0 z: SP nr 2 Rawa Mazowiecka (łódzkie), SP Gorzkowice (łódzkie), SP nr 2 Działdowo (warmińsko-mazurskie) i minimalnie przegrały po 2:3 ze szkołami: SP Niedźwiada Dolna (podkarpackie), SP nr 4 Inowrocław (kujawsko-pomorskie), SP nr 2 Grodzisk Mazowiecki (mazowieckie). Mecze rozgrywane były do uzyskania trzech punktów, systemem: singiel, singiel, debel, singiel, singiel.

W zeszłorocznych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, SP 63 w Bydgoszczy, która wystąpiła w tym samym składzie zajęła 9 miejsce.

Tegoroczne zawody finałowe wygrały zawodniczki SP nr 2 z Grodziska Mazowieckiego przed SP nr 2 Wołów (dolnośląskie), SP Jeżewo (mazowieckie) i SP Niedźwiada Dolna (podkarpackie). Odnotować należy, iż mistrzami Polski zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców (SMS Jarosław – podkarpackie) zostali uczniowie szkół z klas sportowych o profilu tenis stołowy.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom bardzo dobrego występu i godnego reprezentowania naszej szkoły i województwa na zawodach rangi Mistrzostw Polski.