Ósma edycja mPotęgi rozstrzygnięta - nasz projekt wśród wyróżnionych

Opublikowano: 2021-07-01 13:06, Numer artykułu: 42192 , Autor: MW
Czy można uczyć matematyki… sensorycznie? Czy można szukać jej w historii miasta albo ćwiczyć ją wspólnie z robotami? Można! I to właśnie udowodnili pomysłodawcy wniosków nadesłanych w ósmej edycji mPotęgi. W 8. edycji mPotęgi granty otrzyma 161 projektów z całej Polski. Jest to 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 oraz 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie prawie 943 tys. zł. Wśród dofinansowanych projektów znalazł się nasz „maTECHmatyczny rajd przez trzy wymiary geometrii”, który będzie realizowany już od września. mPotęga to program, który Fundacja mBanku realizuje już od siedmiu lat. W tym czasie dofinansowała ponad 1 tys. projektów kwotą blisko 6 mln złotych. Odbiorcami tych działań było ponad 1 mln uczniów w całej Polsce.