Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

Opublikowano: 2023-03-23 13:41, Numer artykułu: 66058

Uczniowie klas pierwszych stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Specjalnie na tę okazję uczennice i uczeń z klasy 5c przygotowali krótką część artystyczną, podczas której dzieci wysłuchały wierszy o książce i czytaniu, odgadywały bajkowe zagadki, a także zapoznały się z biblioteczną przygodą znanego wszystkim żółwika Franklina. Po
takim wprowadzeniu nowi czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:
„My uczniowie pierwszej klasy
Tobie książko przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy.
Twoich rad i wskazówek
będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika
traktować z wielką powagą.”

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz odblaskowe zawieszki do plecaków. W ramach ogólnopolskiej kampanii czytelniczej pt. „Mała książka – wielki człowiek” każdy uczeń otrzymał również specjalną wyprawkę czytelniczą. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wypożyczenia swojej pierwszej książki z biblioteki. Mamy nadzieję, że Wasza przygoda z książką będzie trwała już zawsze i będziecie często odwiedzać szkolną bibliotekę. Zdjęcia z uroczystości znajdują się również na stronie naszej biblioteki na Facebooku i na blogu biblioteki.