Podpisanie porozumienia z Aresztem Śledczym w Bydgoszczy

Opublikowano: 2021-11-30 17:09, Numer artykułu: 47044 , Autor: K.Trepka

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa Nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy zaprosiła do współpracy bydgoski Areszt Śledczy w ramach realizacji zadań profilaktyczno-wychowawczych szkoły dotyczących kształtowania właściwych postaw życiowych u dzieci i młodzieży.

Główne założenia projektu skupiają się na nauczeniu podopiecznych naszej placówki  brania odpowiedzialności za własne życie i zdrowie poprzez mądre, dojrzałe wybory, których w niedalekiej przyszłości będą dokonywać coraz częściej. Liczymy, że podjęte działania zaowocują na wielu płaszczyznach: uczniowie zostaną uwrażliwieni na pewne sytuacje społeczne mogące w przypadku złych decyzji prowadzić do zachowań ryzykownych (co ostatecznie może zakończyć się karą pozbawienia wolności); z kolei osadzeni, którzy podzielą się własnymi historiami życia z młodymi ludźmi otrzymają od nich informacje zwrotne o charakterze pozytywnych wzmocnień ku drodze rozwijania w skazanych postaw prospołecznych.

Nawiązana współpraca pomiędzy naszą szkołą a Aresztem Śledczym  doskonale wpisuje się w aktualny kierunek polityki oświatowej państwa, gdyż szczególny nacisk projektu położony został na rolę rodziny w wychowaniu i kształtowaniu umiejętności dokonywania racjonalnych, dojrzałych wyborów.

Tekst: Małgorzata Myślińska, zdjęcie: por. Agnieszka Dzimińska