Przerwa na czytanie

Opublikowano: 2023-12-16 12:14, Numer artykułu: 76625

24 października nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. "Przerwa na
czytanie". Akcja odbyła się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

W akcji wzięli udział uczniowie z klas I - VIII, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. Czytaliśmy książki własne, wypożyczone z biblioteki lub "uwolnione" ze specjalnego stoiska bookcrossingowego. Uczniowie starsi oraz nauczyciele czytali najmłodszym w świetlicach i w bibliotece. Odbyły się spotkania prezentujące ciekawe książki, głosowanie na najciekawszą lekturę szkolną, konkursy plastyczne na zakładkę do książki i na plakat reklamujący bibliotekę i czytanie. W salach lekcyjnych i na korytarzach uczniowie przygotowali gazetki, na których wypisali zalety czytania. Na szkolnych korytarzach można było również spotkać uczniów przebranych za bohaterów literackich. W każdym miejscu można było oczywiście spotkać osoby czytające, a szczególnym powodzeniem cieszył się nasz szkolny kącik ciszy, gdzie na wygodnych sofach można było zagłębić się w lekturze.

Tego dnia w naszej szkole królowała książka!

Kolejny raz pokazaliśmy, że książka i czytanie ma wielką moc!
Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Więcej informacji i zdjęć na FB naszej biblioteki: