Rowerowa stolica Polski

Opublikowano: 2022-05-12 12:16, Numer artykułu: 53765

1 czerwca rusza kolejna edycja Ogólnopolskiej Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, której organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Za nami już trzy edycje: wrzesień 2019, wrzesień 2020 i czerwiec 2021. Zabawa potrwa przez 30 dni.

 

Rywalizacja jest pozytywną formą rozrywki promującą zdrowy i aktywny tryb życia wśród mieszkańców i wykorzystanie roweru jako alternatywnego środka transportu. Jeżdżąc na rowerze w miesiącu czerwcu nakręcamy kilometry dla swojego Miasta i równocześnie dla grupy, z którą się identyfikujemy (np. szkoła, klasa itp.). W akcji mogą uczestniczyć wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

 

Instrukcja, jak dołączyć do rywalizacji pod adresem:
https://www.aktywne.miasta.pl/index.php/dolacz-do-rywalizacji

 

Wszelkie informacje o Ogólnopolskiej Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski znajdują się na stronie:
https://www.aktywne.miasta.pl/


Najaktywniejsi uczniowie zostaną nagrodzeni przez dyrektora naszej szkoły nagrodami – niespodziankami.

 

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w czerwcowej zabawie i kręcenia kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz oraz Szkoły Podstawowej nr 63.

 

Dyrektor oraz nauczyciele wychowania fizycznego