Rysowanie na koszulce

W ostatnim tygodniu lutego zorganizowałyśmy dla grupy dzieci ze świetlicy w pawilonie warsztaty „Rysowanie na koszulce”. Warunkiem udziału w zajęciach było przyniesienie białego T-shirtu we własnym rozmiarze. Podczas warsztatów dzieci, przy pomocy specjalnych pisaków i kredek, miały możliwość przyozdobienia koszulek zgodnie z własnym pomysłem, a żeby nieco ułatwić uczestnikom wykonanie zadania, przygotowałyśmy szablony z postaciami zwierząt, które następnie pomogłyśmy dzieciom odwzorować na materiale.

Pięknie wykonane, pokolorowane T-shirty pozostawiłyśmy na 24 godziny do wyschnięcia, zaś w kolejnym dniu, aby rysunki na koszulkach ostatecznie utrwaliły się, zostały przez nas wyprasowane. Gotowe „dzieła” przekazałyśmy do świetlicy, skąd uczestnicy zajęć mogli zabierać swoje bluzki do domu. Liczymy jednak, że gdy zrobi się cieplej, wszyscy będziemy mieli  okazję podziwiać te oryginalne stroje, noszone na ich właścicielach. Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami planujemy przeprowadzić ich wiosenną edycję na przełomie kwietnia i maja.

Organizatorzy: M. Jurek, M. Myślińska