Sukcesy naszych artystek!

Opublikowano: 2023-12-13 11:01, Numer artykułu: 76511

W dniu 7.12.2023 w Muzeum Leona Wyczółkowskiego ul. Gdańska 4. odbył się wernisaż i wręczenie nagród laureatom konkursu „Wymarzone muzeum. 100 Lat!”

Ta wyjątkowa V edycja konkursu dla uczniów klas I-VI to hołd dla sztuki, kreatywności i dziedzictwa kulturowego z okazji Jubileuszu 100-lecia Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

Dzieła Wyczółkowskiego, dostępne do oglądania w Domu Leona Wyczółkowskiego przy ul. Mennica 7 na Wyspie Młyńskiej, stały się dla uczestników tegorocznego konkursu niezwykłą inspiracją do stworzenia wyjątkowych prac plastycznych. Młodzi artyści mieli za zadanie stworzyć swoje własne arcydzieła, nawiązując do kwiatowego motywu, który wspaniały artysta wielokrotnie podejmował w swoich dziełach.

Prace konkursowe wykonane zostały w różnych technikach malarskich, takich jak akryl, tempera, akwarela czy gwasz, prezentując bogactwo wyobraźni i talentu młodych artystów.

Chcemy podzielić się z Wami również informacją o laureatach. W konkursie wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły, które dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy, zostały wyróżnione. Drugie miejsce zajęła Jagoda Grochowska z klasy VId, za pracę "Bukiet otchłani", a kwalifikacje do wystawy pokonkursowej uzyskała Kinga Jasionowska z klasy Vd z dziełem "Kolory duszy". Gratulujemy artystycznego sukcesu!

Wyróżnione prace będzie można podziwiać w Muzeum Leona Wyczółkowskiego ul. Gdańska 4. przez cały okres wystawy. Dołączcie do naszej artystycznej podróży przez wymarzone muzeum!

#WymarzoneMuzeum #100latMuzeumWyczółkowskiego #SztukaMłodychTalentów