Sukcesy tenisistów stołowych

W dniach 11-14 kwietnia 2019r. w Brzegu Dolnym k/Wrocławia odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym (roczniki 2006 i młodsze). W mistrzostwach wystąpiło troje uczniów naszej szkoły: Karolina Hołda kl. 6e, Małgorzata Osińska kl. 6d i Kamil Chabowski kl. 6c (wszyscy na co dzień trenują w klubie MKS Emdek Bydgoszcz). Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces, gdyż Karolina Hołda i Małgorzata Osińska (oraz ich klubowa koleżanka Agata Krause) w gronie najlepszych 16 dziewczęcych drużyn klubowych w Polsce zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Jest to zarazem historyczny pierwszy medal drużynowy zdobyty dla klubu w jego 25-letniej historii. Dodatkowo Karolina Hołda została  I wicemistrzynią Polski w grze podwójnej (grając w parze z koleżanką Natalią Gaworską z Wrocławia), tym samym zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski, swój drugi na tych zawodach. W grze deblowej występowały najlepsze 32 pary w Polsce w kategorii dziewcząt i chłopców.

Warto odnotować również nie zakończone co prawda medalami, ale bardzo dobre występy na tych mistrzostwach w grze singlowej Karoliny (miejsce 9) i Kamila (miejsce 33) oraz Kamila w grze podwójnej z kolegą Mateuszem Jagodzińskim z Chełmna (miejsce 17).W grach singlowych wystąpiło tylko 64 najlepszych zawodników i 64 najlepszych zawodniczek w Polsce. Zatem już sam udział w Mistrzostwach Polski był ogromnym sukcesem i wyróżnieniem.

Małgorzata zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski w tenisie stołowym, a dla Karoliny to czwarty i piąty z kolei medal z Mistrzostw Polski (wcześniej zdobyła jeden złoty i dwa brązowe). Karolina (rocznik 2007) jeszcze przez rok będzie występować w kategorii młodziczek, a Małgorzata i Kamil (roczniki 2006) od września br. występować będą już w starszej kategorii: kadetek i kadetów.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.