Świętujemy Niepodległość! Akcja "Szkoła do Hymnu".

„I jest w czerwieni maków, i w białych kwiatach wiśni, w piosenkach wszystkich ptaków i w każdej naszej myśli”. Wanda Chotomska, („Twój dom”) Świętując uroczystość 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, 10 listopada po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do Hymnu”. O godz. 11:11 zgromadzeni na holach szkoły uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, oddając cześć wszystkim Bohaterom walczącym o Niepodległą. Powagę i uroczystość chwili podkreśliły także apele, które przypomniały wszystkim zgromadzonym historię naszego kraju. Całość wydarzenia została przygotowana przez przedstawicieli klas 8b i 8c, pod opieką p. Katarzyny Jóźwiak. Natomiast Chór Szkolny pod dyrekcją p. Agnieszki Kortyna przypominał i zaprezentował pieśni patriotyczne, wśród których można było usłyszeć m.in. utwór pt.: „Przybyli ułani” czy też „Rozkwitały pąki białych róż”.