Tenisiści stołowi w finale Memoriału im. Andrzeja Grubby!

Opublikowano: 2019-04-07 11:04, Numer artykułu: 12533 , Autor: R.Bejtka

W czwartek (04.04.2019 r.) w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie odbył się drużynowy finał wojewódzki - XIII Memoriału im. Andrzeja Grubby w tenisie stołowym, w którym naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kamil Chabowski (VI C), Karolina Hołda (VI E) oraz Mateusz Hołda (II B). Nasza drużyna pokonała najpierw w grupie drugi zespół SP w Laskowicach i trzeci zespół SP w Rynarzewie. W kolejnej fazie, półfinale, nasi uczniowie pokonali SP z Chełmna, a w finałowym meczu zwyciężyli z pierwszym zespołem gospodarza turnieju SP w Kołaczkowie. W zawodach wystąpiło łącznie 15 trzyosobowych zespołów szkolnych. Drużyna SP nr 63 z Oddziałami Sportowymi wywalczyła tym samym prawo udziału w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu br. w Sopocie, a wystąpią w nim 32 najlepsze szkoły w Polsce. Dodatkowo Karolina Hołda została wybrana najlepszą zawodniczką, a Kamil Chabowski najlepszym zawodnikiem memoriału. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom osiągniętego wyniku!