Warsztaty "Paszport do geometrii - przekrocz wiele granic" - "Geoplanowi malarze"

13 października w ramach projektu matematycznego "Paszport do geometrii - przekrocz wiele granic", który otrzymał dofinansowanie w VII edycji programu grantowego „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć, odbyły się drugie warsztaty dla uczniów pt. "Geoplanowy malarz".
Mierząc się z geoplanowymi obrazkami tworzonymi za pomocą rozciąganych na kołeczkach gumek, uczniowie w trakcie zajęć poznali namacalnie najważniejsze własności wielokątów. Uczestnicy warsztatów, żądni wyzwań, poznali także kod geoplanu, który zastosowany w zagadkach, pozwolił rozszyfrować całkiem skomplikowane kształty. Dziękujemy za radosną, geometryczną twórczość.