WielkaMOC

Opublikowano: 2022-04-10 15:07, Numer artykułu: 52375

Coraz więcej mieszkańców Mariumpola umiera z głodu. „Błagamy o pomoc”.

Śmierć, ciała na ulicach, zimno, ciągłe ostrzały, izolacja miasta i rosyjskie radio, wzywające do poddania się to już nie są jedyne zmartwienia mieszkańców Mariumpola.

- „Byliśmy 3 tygodnie w piwnicy. Przez 4 dni nie było żywności i wody.”
- „Gdy Vadim był w szpitalu dostawał jeden posiłek na dobę”.
- „Przez 2 dni nic nie jedliśmy. Mieliśmy trochę wody z kaloryfera. Dzieliliśmy na małe porcje”.
- „Żołnierze dzielili się z nami prowiantem i lekami”.

Z żalem i trwogą słuchamy opowieści osób, którym udało się uciec z tego piekła.

Drodzy Państwo w Mariumpolu jest straszny problem z brakiem żywności, wody i leków. Ukraińskie wojsko dzieli się z ludnością ale to jest cały czas kropla w morzu potrzeb. Sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Myślę, że można nazwać obecny stan katastrofą humanitarną. Żołnierze przebywający w prowizorycznym szpitalu w pomieszczeniach piwnicznych dostają jeden posiłek na dobę a mieszkańcy mdleją z wyczerpania, niektórzy umierają z braku pitnej wody.
Dlatego zwracamy się ponownie z prośbą o wsparcie. Zbiórka w szkole nadal trwa. Przyczyniliśmy się już do 5 transportów humanitarnych na Ukrainę. Ostatni dotarł do Zaporoża, skąd pomoc będzie dostarczana do mieszkańców Mariumpola właśnie.

Wielkanoc to dla nas szczególny czas. Niech w tym roku to będzie również WielkaMOC!!!!! Robiąc świąteczne zakupy pomyślmy również o tych, którzy głodują w gruzach miasta.

Lista potrzebnych rzeczy:
- żywność z długim terminem ważności, to mogą być ryże, kasze, makarony, ale również gotowa żywność w puszkach i słoikach ponieważ niektórzy mieszkańcy nie maja możliwości przetworzenia produktów lub wafle ryżowe, pieczywo chrupkie, płatki, produkty typu instant, olej, cukier, suszone owoce, masło orzechowe, słodycze itp.
- artykuły apteczne: środki opatrunkowe, plastry, bandaże, środki przeciwbólowe, płyny do odkażania ran, ampułki soli fizjologicznej, rękawiczki jednorazowe, apteczki pierwszej pomocy itp.
- środki higieny osobistej
- latarki, lampki na baterie do oświetlania piwnic, baterie, termosy, małe butle gazowe

Dziękujemy za dotychczasową pomoc. Samorząd Uczniowski wraz z klasą 7h.

W razie jakichkolwiek pytań związanych ze zbiórką proszę o wiadomość przez e-dziennik lub kontakt telefoniczny pod nr telefonu 604 437 475 - Beata Klimkowska