Z wizytą w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy

W poniedziałek - 8 kwietnia - uczniowie klas 7d i 8b udali się z wizytą do Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) NATO w Bydgoszczy przy ul. Szubińskiej. Bydgoska siedziba NATO jest jednym z dwóch centrów szkoleniowych sojuszu na świecie. W JFTC nasi uczniowie zostali przywitani przez szefa sztabu gen. Petra Svobodę. W dalszej części poznali historię NATO i centrum szkoleniowego w Bydgoszczy. Wyjątkowym momentem spotkania była możliwość porozmawiania i zadawania pytań żołnierzom z różnych państw sojuszniczych. Rok 2024 jest dla nas ważny, ponieważ 25 lat temu Polska została przyjęta do struktur NATO, a 5 lat później działalność rozpoczęło Centrum Szkolenia Sił Połączonych (JFTC) w naszym mieście. W opinii wielu Bydgoszcz jest stolicą NATO w Polsce.