Złote i srebrne medale koszykarek MUKS Bydgoszcz w Brnie!

Opublikowano: 2023-07-13 19:20, Numer artykułu: 70920

Po raz pierwszy w historii klubu MUKS Bydgoszcz jego zespoły wyjechały na koszykarskie zmagania poza granicę Polski. Celem był wyjazd po nowe doświadczenia, a dziewczęta wróciły z pięknymi wspomnieniami, nowymi kontaktami i udanymi występami. W dniach 6-12 lipca 2023 roku zespół Młodziczek młodszych (rocznik 2011 i 2012) rozegrał podczas Youth Basketball Festival sześć meczów i zwyciężył we wszystkich. W pokonanym polu zostały ekipy z Egiptu, Ukrainy i Węgier. Drużyna Kadetek młodszych (rocznik 2009 i 2010) zagrała w Czechach pięć spotkań, ponieważ jedna ekipa z Węgier nie dotarła do Brna. Ekipa dobrze poradziła sobie z Węgierkami i Egipcjankami, natomiast dwukrotnie musieliśmy uznać wyższość drużyny z Ukrainy, która w swoim kraju zdobyła tytuł mistrzowski w swojej kategorii wiekowej.

Wyniki meczów U-12:
Faza grupowa
Parthus SE (Węgry) - MUKS Bydgoszcz - 46:62
MUKS Bydgoszcz - New Giza Basketball Club II (Egipt) - 61:21
MUKS Bydgoszcz – Uzhgorod (Ukraina) - 51:24
New Giza Basketball Club I (Egipt) - MUKS Bydgoszcz - 34:57

Półfinał
MUKS Bydgoszcz - New Giza Basketball Club II (Egipt) - 48:22

Finał
MUKS Bydgoszcz - Parthus SE (Węgry) - 58:29

Skład drużyny: Alicja Iwaszko (6B), Pola Dembińska (SP 60), Zofia Szyttenholm (6B), Karolina Fedder (5C), Martyna Włodarczak (SP 60), Blanka Stachura (SP 60), Aleksandra Kociszewska (SP 60), Sandra Jakubowska (SP 60), Laura Okulicz (6B), Pola Migasiewicz (SP 60) i Agata Tauer-Bejma (SP 60). Trener: Rafał Bejtka

Wyniki meczów U-14:
Faza grupowa
Parthus SE (Węgry) - MUKS Bydgoszcz - 28:65
MUKS Bydgoszcz - Ivano Frankovsk (Ukraina) - 50:98
New Giza Basketball Club (Egipt) - MUKS Bydgoszcz - 10:73

Półfinał
MUKS Bydgoszcz - Parthus SE (Węgry) - 52:38

Finał
Ivano Frankovsk (Ukraina) - MUKS Bydgoszcz - 60:23

Skład drużyny: Paulina Niemczyńska (6B), Michalina Wlaźlak (SP 60), Daria Uziałło (SP 60), Victoria Bubacz (6B), Izabela Bejgerowska (SP 60), Aleksandra Freyter (6B), Oliwia Kapelska (6B), Zuzanna Tylkowska (6B) i Kinga Walczak (6B). Trener: Rafał Bejtka

Poza sportowymi zmaganiami zawodniczki zwiedziły najciekawsze miejsca w Brnie - Katedrę Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Brnie, zamek Špilberk i Stary ratusz.

Dziękujemy za wsparcie Urzędowi Miasta Bydgoszczy oraz firmie Sto Polska.