Martyna Gralak i Oliwia Trybuś z kolejnymi medalami w karate!

W sobotę (06.10.2018 r.) w Sieradzu odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza, w którym uczestniczyło ok. 280 zawodników z Polski, Czech, Niemiec oraz Rosji. Nasza szkołę reprezentowały Martyna Gralak (7F) oraz Oliwia Trybuś (7C). Martyna to zawodniczka Bydgoskiego Klubu Kyokushin Karate, która w konkurencji kumite młodziczki - 50 kg zdobyła brązowy medal. Oliwia trenuje w Inowrocławiu, a w Sieradzu wywalczyła 2. miejsce w kumite - 40 kg. Gratulujemy!

SP 63 kibicowała na inauguracji sezonu Enea Astorii!

W minioną sobotę Enea Astoria Bydgoszcz zainaugurowała we własnej hali rozgrywki 1 Ligi Mężczyzn. Niestety podopieczni Grzegorza Skiby ulegli zespołowi z Krakowa 76:85. Na trybunach tradycyjnie zasiadła delegacja uczniów z naszej szkoły, która głośnym dopingiem wspierała Astorię. W trakcie meczu uczniowie naszej szkoły odebrali nagrodę za zwycięstwo w ubiegłosezonowej Małej Lidze Kibicowania!

Brązowe medale koszykarek w Nidzicy!

W miniony weekend koszykarki z naszej szkoły rywalizowały w VI Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Copernik Cup o Puchar Burmistrza Nidzicy. Turniej rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych - Młodziczki młodsze (rocznik 2006), w którym wystąpiły dwie drużyny współpracującego z naszą szkołą klubu MUKS "MUKS" Bydgoszcz. W barwach obu drużyn wygrały uczennice naszej szkoły. W MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz (11. miejsce) występowały Michalina Mielcarek, Agata Teklińska i Julia Witkowska (6B), natomiast w MUKS WSG SUPRAVIS II Bydgoszcz (12. miejsce - grały jako rok młodsze) grały Zuzanna Rogalska (5B), Nina Obrębska (5C) i Jagoda Modniewska (5B). Lepiej zaprezentowały się Zuchy (rocznik 2008), które wywalczyły brązowe medale z bilansem 3 wygranych i 2 przegranych. W tym zespole występowały uczennice klas 5B i 5C - Lena Kotłowska, Łucja Tatarzyn, Maria Paliga, Martyna Utczinska, Izabela Filipiuk, Amelia Janicka oraz Zuzanna Janicka.

Kolejny "Lekkoatletyczny Czwartek" za nami. Mimo niskiej temperatury nasi lekkoatleci nie zawiedli. Tradycyjnie I miejsce zajęła Emilia Teklińska w skoku wzwyż oraz w biegu na 300 metrów po wyrównanej walce z naszą byłą uczennicą Anią Pietraszewską. Po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanął Bartosz Tekliński, który debiutując w skoku wzwyż przeskoczył wysokość 1,05. Również złoto w skoku wzwyż wywalczyła uczennica klasy koszykarskiej Weronika Szymańska. Drugie miejsce w skoku wzwyż zajęły Natalia Runge oraz Nicoletta Jastrzembska. Na trzeciej pozycji zakończyły rywalizację Wiktoria Edel w skoku wzwyż oraz utalentowana zawodniczka BKS-u Bydgoszcz, Maja Krzymińska w biegu na 300 metrów. Na wyróżnienie zasługują również starty Eweliny Walkowskiej oraz debiutującej na zawodach lekkoatletycznych najmłodszej zawodniczki, Wiktorii Modelskiej. Gratulujemy!

Oliwia Trybuś z brązowym medalem w Leżajsku!

W piątek (28.09.2018 r.) uczennica naszej szkoły, zawodniczka inowrocławskiego klubu, Oliwia Trybuś wywalczyła trzecie miejsce w kumite w kategorii do 40 kg w Międzynarodowym Turnieju Polish Open Federacji WKB. W imprezie udział wzięło 200 zawodników z siedmiu krajów Europy. Gratulujemy!

Dzień Chłopaka - akcja "Mucha"

28. września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Żeńska część Samorządu Uczniowskiego zadbała o to, by każdy chłopiec poczuł się tego dnia wyróżniony. Specjalnie dla męskiej części społeczności uczniowskiej zorganizowano konkursy i zabawy. Do jednej z nich, akcji "Mucha" włączyło się wiele uczniów i nauczycieli. Dziękujemy

W środę 26.09 w ramach IV Festiwalu Zdrowego Trybu Życia organizowanego przez KP CEN Bydgoszcz, odbyło się w naszej szkole spotkanie dla Samorządu Uczniowskiego na temat "Cyberprzemocy". Prelegent ze Straży Miejskiej tłumaczył co wolno robić w internecie, a co jest zabronione, oraz jakie mogą być tego prawne konsekwencje.

Dnia 28. 09.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Na tablicach przed salami matematycznymi pojawiły się plakaty reklamujące WMTDAY oraz okolicznościowe gazetki i przygotowane przez uczniów plakaty. Podczas długich przerw chętne osoby mogły sprawdzić swoją wiedzę. Niektórzy uczniowie kilka razy przystępowali do egzaminu, gdyż każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał naklejkę lub pysznego cukierka. W rolę ekspertów wcielili się uczniowie klas V i VIII. Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku.

Koszykarki grały w Szubinie!

W niedzielę (30.09.2018 r.) dziewczęta z klas V B i V C brały udział w mini turnieju koszykówki z okazji Europejskiego Dnia Sportu w Szubinie. Koszykarki podzielone na dwie drużyny (do lat 11 i do lat 12) rywalizowały z miejscową LKS Szubinianką. Starszy zespół z Zuzanną Rogalską, Jagodą Modniewską i Niną Obrębską w składzie wygrał 81:21, natomiast młodszy z Izabelą Filipiuk, Amelią Janicką, Zuzanną Janicką, Leną Kotłowską, Marią Paligą i Martyną Utczinską w składzie zwyciężył 72:32. Gratulujemy! Zuzia Rogalska została najlepszym strzelcem swojego zespołu zdobyła 19 punktów. Dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu i gorący doping rodzicom dziewcząt!

Nasi uczniowie biegali w sztafetach!

W piątek reprezentacje naszej szkoły pod okiem panów Filipa Joachimiaka i Damiana Wesołowskiego wzięły udział w rywalizacji sztafet 4x100 metrów na stadionie CWZS Zawisza. W kategorii rocznika 2006 i młodszych chłopcy zajęli 3. miejsce (Wysokiński Piotr, Małkowski Kordian, Przybysz Robert, Faściszewski Michał), natomiast dziewczęta wywalczyły 6. miejsce (Bednarek Maja, Kotłowska Lena, Osińska Małgorzata, Kolber Małgorzata, Paliga Maria, Obrębska Nina, Krzyżówek Natalia). W kategorii roczników 2003 - 2005 chłopcy zajęli 8. miejsce (Dobrzyński Dominik, Kołodziejski Kacper, Weyna Norbert, Sierzputowski Norbert) i na tej samej pozycji sklasyfikowano dziewczęta (Sławeta Maura, Neumann Marta, Szalska Katarzyna, Modniewska Weronika). Wszystkim uczestnikom gratulujemy!