Powodzenia ósmoklasistom!

Z okazji Dnia Mamy zapraszamy do udziału w konkursie.

Nasze koszykarki w półfinale Mistrzostw Polski!

Od piątku do niedzieli (14-16.05.2021 r.) we Wrocławiu odbywały się mecze w ramach Turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski Młodziczek (U-13 K) w koszykówce. Cztery uczennice naszej szkoły - Amelia Janicka, Zuzanna Janicka (obie 7B), Lena Kotłowska oraz Maria Paliga (obie 7C) reprezentujące MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wywalczyły awans do kolejnego etapu rywalizacji - Turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. Tym samym dziewczęta znalazły się wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce. Indywidualne wyróżnienie organizatorów - MVP zespołu otrzymała Zuzanna Janicka. Gratulujemy!

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Szkół Sportowych w pływaniu, które odbywały się w Raciborzu (15-16.05.2021). Nasi uczniowie zakwalifikowali się do 21 wyścigów finałowych. Najlepszą zawodniczką została Maria Janecka, która zdobyła dwa razy brązowy medal na dystansie 100 m w stylu dowolnym i motylkowym. Na uwagę zasługuje start Michaliny Woźniak, która jako młodsza rocznikowo, zajęła IV miejsce na 200 m w stylu klasycznym. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy klas VII i VIII znaleźli się w pierwszej dziesiątce w Polsce. Żeńska sztafeta (4x100 m dowolnym) w składzie Sonia Matuszyńska, Maja Rydyńska, Michalina Woźniak i Maria Janecka uplasowała się na IV miejscu w kraju, wśród szkół sportowych. Pokonujący takie zespoły jak SMS Oświęcim, SMS Racibórz i naszego lokalnego rywala SMS Bydgoszcz. Gratulujemy!

Wspaniała wiadomość na zakończenie Tygodnia Bibliotek! Została rozstrzygnięta XVII edycja  Miejskiego Konkursu Literackiego "Książka - najwierniejszym towarzyszem w podróży życia". W tym roku organizatorzy wybrali książki Marii Paszyńskiej "Owoc granatu" i zatytułowali konkurs „Pomiędzy życiem a śmiercią - wojenne losy bohaterek „Owocu granatu". Oprócz znajomości książek, uczniowie mieli za zadanie przygotować mapę tułaczki głównych bohaterek.  Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału. Oto wyniki: III miejsce - Wiktor Bryda i Paweł Mizerski z klasy 8f, Wyróżnienie - Nina Cieślak i Izabela Filipiuk z klasy 7e. Gratulujemy!