Europejski Dzień Języków - wyniki konkursu

Wyniki konkursu na plakat prezentujący użyteczne zwroty i słowa w wybranych językach europejskich:

I miejsce – Antoni i Jan Ratkowscy kl. Ve
II miejsce – Jakub Jabłoński kl. Vh
III miejsce – Krystian Sroga kl. Ve
i Zuzanna Rogalska kl. Vb
Wyróżnienia – Zuzanna Malak kl. Ve
Szymon Kapłon Kl. Va

Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Nauczyciele języków obcych

"Szkoła pamięta"

W ramach akcji „Szkoła pamięta” uczniowie z SP63 wraz z nauczycielami wychodzą na cmentarze uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w lokalnej społeczności.
Odwiedzają lokalne miejsca pamięci i zgłębiają ich historię, zapalają znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, sprzątają bezimienne i opuszczone groby.
Organizują wewnątrzklasowe zbiórki kwiatów i zniczy, by udekorować groby. Odwiedzają także groby nauczycieli z naszej placówki.

Karatecy na podium podczas turnieju w Bydgoszczy!

W minioną sobotę (19.10.2019 r.) w Bydgoszczy odbył się turniej 4th International Tournament Young Oyama's Cup, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, zawodnicy Bydgoskiego Klubu Karate Kyokushin - Martyna Gralak (8F), Izabela Filipiuk (6E) oraz Michał Madej (5E). Do rywalizacji przystąpiło 271 zawodników z Polski i Rosji. Martyna zajęła I miejsce w kumite juniorek młodszych do 55 kg i II miejsce w kata juniorek młodszych, natomiast Iza zajęła I miejsce w kumite kadetek do 50 kg. Michał wywalczył III miejsce w kumite kadetów powyżej 45 kg. Gratulujemy!

Koszykarki na drugim miejscu w Szubinie!

Od piątku do niedzieli (18-20.10.2019 r.) w Szubinie odbywały się mecze w ramach I Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt "Pantery Cup" o Puchar Burmistrza. W rywalizacji udział brały zespoły rocznika 2008. W barwach drużyny MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wystąpiły 4 nasze uczennice, które wywalczyły wraz z zespołem 2. miejsce w turnieju. Maria Paliga (6C) wybrana została wyróżniającą się zawodniczką drużyny, Lena Kotłowska (6C) wybrana została do najlepszej piątki turnieju, a punkty zdobywały również Amelia Janicka (6B) i Zuzanna Janicka (6B). Gratulujemy!

We wrześniu w klasach pierwszych odbyła się lekcja z logopedą. Dzieci obserwowały w lusterku swoją twarz, zwłaszcza język, usta, ząbki. Wykonały gimnastykę narządów mowy, przy czym uważnie obserwowały siebie w lusterku. Wiele emocji wzbudziła zabawa z karteczką, na którą należało właściwie dmuchać, by nie spadła na podłogę. Dzieci wiedzą, że warto chodzić do logopedy, by prawidłowo mówić. Prezentowane zabawy udowodniły, że spotkania z logopedą są wesołe i ciekawe.