Karatecy na podium podczas turnieju w Bydgoszczy!

W minioną sobotę (19.10.2019 r.) w Bydgoszczy odbył się turniej 4th International Tournament Young Oyama's Cup, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, zawodnicy Bydgoskiego Klubu Karate Kyokushin - Martyna Gralak (8F), Izabela Filipiuk (6E) oraz Michał Madej (5E). Do rywalizacji przystąpiło 271 zawodników z Polski i Rosji. Martyna zajęła I miejsce w kumite juniorek młodszych do 55 kg i II miejsce w kata juniorek młodszych, natomiast Iza zajęła I miejsce w kumite kadetek do 50 kg. Michał wywalczył III miejsce w kumite kadetów powyżej 45 kg. Gratulujemy!

Koszykarki na drugim miejscu w Szubinie!

Od piątku do niedzieli (18-20.10.2019 r.) w Szubinie odbywały się mecze w ramach I Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt "Pantery Cup" o Puchar Burmistrza. W rywalizacji udział brały zespoły rocznika 2008. W barwach drużyny MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz wystąpiły 4 nasze uczennice, które wywalczyły wraz z zespołem 2. miejsce w turnieju. Maria Paliga (6C) wybrana została wyróżniającą się zawodniczką drużyny, Lena Kotłowska (6C) wybrana została do najlepszej piątki turnieju, a punkty zdobywały również Amelia Janicka (6B) i Zuzanna Janicka (6B). Gratulujemy!

We wrześniu w klasach pierwszych odbyła się lekcja z logopedą. Dzieci obserwowały w lusterku swoją twarz, zwłaszcza język, usta, ząbki. Wykonały gimnastykę narządów mowy, przy czym uważnie obserwowały siebie w lusterku. Wiele emocji wzbudziła zabawa z karteczką, na którą należało właściwie dmuchać, by nie spadła na podłogę. Dzieci wiedzą, że warto chodzić do logopedy, by prawidłowo mówić. Prezentowane zabawy udowodniły, że spotkania z logopedą są wesołe i ciekawe.

46 medali pływaków w Inowrocławiu!

W sobotę (19.10.2019 r.) w XXIII Mistrzostwach Inowrocławia w Pływaniu pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy udział wzięło 54 uczniów naszej szkoły, którzy wywalczyli łącznie 46 medali. Gratulujemy!

Iza Filipiuk i Maja Krzymińska z medalami podczas lekkoatletycznych czwartków!

W miniony czwartek (17.10.2019 r.) rozpoczęła się cykliczna impreza - "Czwartki lekkoatletyczne". Tradycyjnie w zawodach startowały uczennice naszej szkoły. Maja Krzymińska z klasy 6G wywalczyła 3. miejsce w biegu na 300 metrów, natomiast Izabela Filipiuk z klasy 6E zajęła 2. miejsce w biegu na 60 metrów. Gratulujemy!