Konkurs piosenki patriotycznej

6 listopada w pawilonie edukacji wczesnoszkolnej odbył się konkurs piosenki o tematyce patriotycznej. W konkursie wzięły udział chętne dzieci z klas I-III. Uczniowie wspaniale przygotowali się do śpiewu, a ich występy były wyjątkowe. Na widowni oprócz Rodziców, którzy dopingowali swoim pociechom, były także dzieci korzystające ze świetlicy w Pawilonie. Miło było słuchać tak pięknych głosów naszych najmłodszych uczniów. Klimat konkursu udowodnił, że dzieci bardzo kochają swoją Ojczyznę, a wybrane pieśni wyrażają szacunek wobec osób, które walczyły o wolność Polski. Wśród prezentowanych utworów były: "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani", "Piechota", "Flaga biało-czerwona".

Oto laureaci konkursu: 1 miejsce: Kalina Siuzdak, 1d 2 miejsce: Amelia Dobiała, 2b 3 miejsce: Dawid Szarkiewicz, 1b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu!

Czytaj więcej!

Konkurs recytatorski z okazji Święta Niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w Małej Szkole konkurs poezji patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-3, którzy przepięknie zaprezentowali swoje patriotyczne utwory.

Laureatami konkursu są: Wiktor Gałązka 1d, Igor Majchrzak 1b, Ada Urbańska 1d, Oskar Smarzyński 2e oraz Melania Kacprzykowska 1b.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.

Czytaj więcej!

Była walka, ale bez awansu - unihokej dziewcząt

W środę (07.11.2018 r.) reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005) w unihokeju dziewcząt w ramach Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Drużyna pani Agnieszki Jacewicz-Ciarka pomimo ambitnej walki ze starszymi o rok i dwa lata przeciwniczkami, nie wywalczyły awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Gratulujemy walecznej postawy!

Czytaj więcej!

ITTF World Junior Circuit - 2018 Slovak Cadet Open

W dniach od 1 do 4 listopada 2018r. w miejscowości Senec k/Bratysławy (Słowacja)odbyły się międzynarodowe zawody tenisa stołowego z cyklu ITTF World Junior Circuit - 2018 Slovak Cadet Open. Ogromne wyróżnienie spotkało uczennicę naszej szkoły Karolinę Hołda z kl. 6e, która została powołana do reprezentacji Polski na ten turniej. Oprócz 12 osobowej reprezentacji Polski wystąpiło w nim również 146 czołowych zawodników i zawodniczek z 22 krajów, m.in. z Chin, Tajwanu, USA, Kazachstanu, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i krajów europejskich. W swoim reprezentacyjnym debiucie na międzynarodowej arenie Karolina zaprezentowała się bardzo dobrze, gdyż wygrała 2 z 6 pojedynków singlowych i 1 z 3 pojedynków deblowych. Należy nadmienić, iż Karolina była najmłodszą zawodniczką w turnieju dziewcząt (jedyną z rocznika 2007), gdzie występowały zawodniczki urodzone po 01.01.2003r. Serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej!

Wiadomości ze swietlicy szkolnej

Klikając czytaj więcej dowiesz się jakie akcje prowadzone były ostatnio w świetlicy szkolnej. Działo się naprawdę dużo...

Czytaj więcej!

Konkurs na kartkę z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dnia 30.10.2018 roku odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród finalistom Konkursu na kartkę z życzeniami w języku angielskim dla nauczyciela. I miejsce zajęła Natalka Sokowska z klasy I b, II miejsce należało do Oriany Mazur z klasy I e, III miejsce zajęła Weronika Wenderlich z klasy III b. Ponadto wyróżnienia otrzymali Bartek Kardacz z klasy I e, Ania Konecka z klasy II c i Kalina Siuzdak z klasy I d. Dzieci otrzymały ciekawe nagrody związane z językiem angielskim, teczki z flagą amerykańską i książeczki z wierszami i opowiadaniami. Ich prace wyróżniały się kreatywnością, starannością i dużą estetyką.

Organizatorami Konkursu były Beata Woźniak i Magdalena Grabowska-Wodzyńska.

Czytaj więcej!

Worek medali pływaków w Toruniu!

W sobotę (27.10.2018 r.) w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK w Toruniu odbyły się zawody pływackie "Z Delfinem do Tokio". Pływacy z naszej szkoły pod opieką trenerów Angeliki Staszewskiej, Katarzyny Jankowiak-Gołaty, Marcina Targowskiego, Tomasza Kaji i Maciej Dobrzyńskiego wywalczyli 13 medali. Gratulujemy!

Medale zdobywali: Karwacki Norbert (2. miejsce - 50 m - dowolny - 35,41 s), Kostrzewski Filip (3. miejsce - 50 m - dowolny - 35,45 s), Bakalarz Franciszek (3. miejsce - 50 m - dowolny - 32,53 s), Dzierkacz Igor (3. miejsce - 100 m - motylkowy - 1.08,20), Jacuk Julia (1. miejsce - 50 m - dowolny - 31,71 s oraz 1. miejsce - 50 m - klasyczny - 39,04 s), Starzyńska Lena (1. miejsce - 50 m - klasyczny - 57,89 s), Lenz Nastazja (2. miejsce - 50 m - klasyczny - 1.01,79), Palicka Patrycja (3. miejsce - 50 m - grzbietowy - 46,60), Matuszyńska Sonia (3. miejsce - 100 m - dowolny - 1.09,64 oraz 3. miejsce - 400 m - dowolny - 5.17,74), Koprowska Kinga (3. miejsce - 200 m - zmienny - 2.40

Czytaj więcej!

Warsztaty gier planszowych

Dnia 29 października odbyło się kolejne spotkanie uczniów klas 1-3 z grami planszowymi. Tym razem dzieci ćwiczyły logiczne i strategiczne myślenie oraz aspekt porządkowy liczb.

Czytaj więcej!

Martyna Gralak i Kacper Wardalski na podium zawodów w Bydgoszczy!

W sobotę (27.10.2018 r.) w Bydgoszczy odbył się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin "YOUNG OYAMA'S CUP" organizowany przez Bydgoski Klub Kyokushin Karate. W zawodach udział wzięło 254 zawodników z 24 klubów. Nie zabrakło zawodników z naszej szkoły - Kacper Wardalski (8D) wywalczył 3. miejsce w kategorii kumite junior młodszy (+65 kg), a najlepsza w kategorii kumite młodziczek (-45 kg) okazała się Martyna Gralak (7F). Gratulujemy!

Czytaj więcej!

Pasowanie na ucznia

Dnia 18 września odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. Pierwszoklasiści po wykonaniu zadań i złożeniu przysięgi zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz słodki upominek.

Czytaj więcej!