Dziewczęta na 3., 12. i 15. miejscu w Elblągu, chłopcy na 8. pozycji

W dniach 28-31.03.2019 r. w Elblągu rozgrywany był XXIII Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców dla rocznika 2007. W imprezie udział wzięli koszykarki i koszykarze z naszej szkoły. Żeńskie zespoły MUKS'u Bydgoszcz wywalczyły 3. miejsce, 12. miejsce i 15. miejsce, natomiast chłopcy z MKS Novum Bydgoszcz zajęli 8. miejsce. Gratulujemy!

Kolejne sukcesy naszych pływaków!

W dniach 29-30.03.2019 r. odbyły się na pływalni Bryza przy naszej szkole zawody pływackie - Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat (strefa Kujawsko-Pomorska). Nasi uczniowie odnieśli liczne sukcesy. Poza tym nasze zawodniczki stanęły na najwyższych stopniach w klasyfikacji wielobojowej Indywidualnych Mistrzostw Województwa (za trzy starty):

Bardzo wysoko, bo w pierwszej dziesiątce znaleźli się:
Mikołaj Hetman, William Olszewski, Alicja Stachowiak, Michalina Woźniak i Pola Lutkowska. Gratulujemy!

Karatecy z naszej szkoły ponownie na podium!

W sobotę (23.03.2019 r.) odbyły się Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Kyokushin w Malanowie, w którym udział brali uczniowie naszej szkoły: Kacper Wardalski (8D), Martyna Gralak (7F) i Michał Madej (4E). Kacper wywalczył 4. miejsce w kategorii kumite (15-16 lat), Martyna zajęła 2. miejsce w kategorii kata (13-14 lat) oraz 1. miejsce w kategorii kumite (13-14 lat), natomiast Michał uplasował się na 2. miejscu w kategorii kumite (do 10 lat). Gratulujemy!

Pierwszy dzień wiosny to najlepszy czas na wpięcie kwiatów we włosy, obcięcie spodni i założenie kolorowych skarpetek. Dwie pierwsze czynności by zachęcić Panią Wiosnę do częstszego obdarowywania nas piękną pogodą, ostatnia by wspólnie uczcić Światowy Dzień Zespołu Downa. Samorząd Uczniowski zachęcił wielu uczniów i nauczycieli do takiego połączenia, dlatego na szkolnych korytarzach było barwnie i każdy mógł poczuć powiew nadchodzącej wiosny.

Brązowe medale piłkarzy nożnych!

W piątek (22.03.2019 r.) zakończyła się rywalizacja w ramach rozgrywek XXVI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży w Halowej Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005). Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy prowadzona przez Rafała Wróblewskiego wywalczyła bardzo dobre trzecie miejsce w mieście. Gratulujemy!

Nasi uczniowie wzięli udział w imprezie "Ekonomik biega z naturą"

Reprezentacja naszej szkoły powitała wiosnę na zorganizowanej przez Zespół Szkół Ekonomiczno - Administracyjnych zabawie biegowej w Myślęcinku. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 1500 m. Dodatkową atrakcją był wiosenny bieg przebierańców.

Szkolny "Dzień mózgu"

Wpisując się w obchody Światowego Tygodnia Mózgu, Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował Szkolny Dzień Mózgu. Do intelektualnej rozgrzewki zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele. Żądni wyzwań "mózgowcy" mogli wyruszyć w rajd po szkolnych korytarzach, gdzie czekały na nich różne łamigłówki. Sudoku, puzzle, tetris, szachy i kostka Rubika znalazły wielu pogromców, którzy zbierając pieczątki za zaliczone zadania do indeksu, zostali wyróżnieni upominkami. Dziękujemy za dobrą zabawę.

Młodzi koszykarze grali w Toruniu!

Koszykarze reprezentujący MKS Novum SP 63 Bydgoszcz w minioną niedzielę (19.03.2019 r.) rozegrali kolejne mecze w ramach rozgrywek Zuchów (U-11 M) w Toruniu. W pierwszym meczu ulegli wysoko gospodarzom z Torunia, a w drugim pewnie wygrali z drużyną z Chełmna. Na turnieju obecny był reprezentant Polski - Szymon Szewczyk. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!

Koszykarskie Zuchy udanie rozpoczęły rywalizację w lidze! Pierwsze zwycięstwo czwartoklasistek!

W niedzielę (17.03.2019 r.) po raz pierwszy w tym sezonie w lidze Zuchów (do lat 11) na parkiecie pojawiły się koszykarki MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz. Podopieczne Radosława Janika, Bartosza Lubojemskiego i Rafała Bejtka pewnie pokonały KS Basket 25 I Bydgoszcz (87:0) i MUKS SP 63 Bydgoszcz (96:8). Pierwsze zwycięstwo odniosły koleżanki z krótszym stażem treningowym, podopieczne trenera Filipa Joachimiaka, które zwyciężyły z KS Basket 25 I Bydgoszcz 32:30. Gratulujemy!

Finał Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "List do Niepodległej"

14 marca 2019r. w bibliotece SP nr 63 odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "List do Niepodległej".
Wpłynęły 73 prace z kilkunastu bydgoskich szkół podstawowych. Wyłonionych laureatów nagrodzono w czasie uroczystego finału. Został on uświetniony przez występ uczniów z SP 63, którzy wystawili przedstawienie zatytułowane Teatr Wolnej Myśli "Pod Białym Orłem". Następnie czterech autorów spośród nagrodzonych prac zaprezentowało swoje listy. Spotkanie stało się okazją do rozmów i wzruszających wspomnień. Okazało się, że dzięki temu tematowi dzieci dowiedziały się od swoich rodziców, dziadków, a często i pradziadków o historii swoich przodków.