Sukcesy tenisistów stołowych

W dniach 11-14 kwietnia 2019r. w Brzegu Dolnym k/Wrocławia odbyły się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym (roczniki 2006 i młodsze). W mistrzostwach wystąpiło troje uczniów naszej szkoły: Karolina Hołda kl. 6e, Małgorzata Osińska kl. 6d i Kamil Chabowski kl. 6c (wszyscy na co dzień trenują w klubie MKS Emdek Bydgoszcz). Nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces, gdyż Karolina Hołda i Małgorzata Osińska (oraz ich klubowa koleżanka Agata Krause) w gronie najlepszych 16 dziewczęcych drużyn klubowych w Polsce zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Jest to zarazem historyczny pierwszy medal drużynowy zdobyty dla klubu w jego 25-letniej historii. Dodatkowo Karolina Hołda została I wicemistrzynią Polski w grze podwójnej (grając w parze z koleżanką Natalią Gaworską z Wrocławia), tym samym zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski, swój drugi na tych zawodach. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

Nabór uzupełniający do klasy czwartej o profilu koszykówka!

Informujemy, że próby sprawności fizycznej w naborze uzupełniającym do klasy czwartej sportowej o profilu koszykówka odbędą się dnia 13. maja o godzinie 16:30. Obowiązuje strój sportowy gimnastyczny. Kandydaci, którzy przystąpią do próby muszą posiadać bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Nabór uzupełniający do klasy pierwszej o profilu pływanie!

Informujemy, że próby sprawności fizycznej w naborze uzupełniającym do klasy pierwszej sportowej pływackiej odbędą się dnia 7. maja o godzinie 16:00. Obowiązuje strój sportowy gimnastyczny i do pływania. W klasie są jeszcze dwa miejsca tylko dla chłopców. Kandydaci, którzy przystąpią do próby muszą posiadać bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Tenisiści stołowi w finale Memoriału im. Andrzeja Grubby!

W czwartek (04.04.2019 r.) w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kołaczkowie odbył się drużynowy finał wojewódzki - XIII Memoriału im. Andrzeja Grubby w tenisie stołowym, w którym naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Kamil Chabowski (VI C), Karolina Hołda (VI E) oraz Mateusz Hołda (II B). Nasza drużyna pokonała najpierw w grupie drugi zespół SP w Laskowicach i trzeci zespół SP w Rynarzewie. W kolejnej fazie, półfinale, nasi uczniowie pokonali SP z Chełmna, a w finałowym meczu zwyciężyli z pierwszym zespołem gospodarza turnieju SP w Kołaczkowie. W zawodach wystąpiło łącznie 15 trzyosobowych zespołów szkolnych. Drużyna SP nr 63 z Oddziałami Sportowymi wywalczyła tym samym prawo udziału w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w czerwcu br. w Sopocie, a wystąpią w nim 32 najlepsze szkoły w Polsce. Dodatkowo Karolina Hołda została wybrana najlepszą zawodniczką, a Kamil Chabowski najlepszym zawodnikiem memoriału. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom osiągniętego wyniku!

informuję, że w związku z wynikiem przeprowadzonego referendum strajkowego (93,5% pracowników szkoły opowiedziało się za przystąpieniem do akcji strajkowej), prawdopodobnie od poniedziałku 8 kwietnia 2019r. aż do odwołania, wystąpią trudności z przeprowadzeniem zajęć lekcyjnych, opiekuńczych i wychowawczych zgodnie z obowiązującym planem.
Najprawdopodobniej w tych dniach w szkole (świetlica w budynku głównym) będą prowadzone tylko zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki we własnym zakresie.
O sytuacji w szkole, zarówno w kontekście możliwości zapewnienia opieki, a także przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych, będę informował Państwa codziennie poprzez dziennik elektroniczny i szkolną stronę internetową.
Ponadto informuję, że pod adresem www.bydgoszcz.pl w zakładce STRAJK NAUCZYCIELI znajdują się ważne dla Państwa informacje.

Z wyrazami szacunku i wiarą w rozwiązanie sporu,
Przemysław Kotłowski
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 63

W dniach 28-31.03.2019 r. w Elblągu rozgrywany był XXIII Ogólnopolski Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i Chłopców dla rocznika 2007. W imprezie udział wzięli koszykarki i koszykarze z naszej szkoły. Żeńskie zespoły MUKS'u Bydgoszcz wywalczyły 3. miejsce, 12. miejsce i 15. miejsce, natomiast chłopcy z MKS Novum Bydgoszcz zajęli 8. miejsce. Gratulujemy!

Kolejne sukcesy naszych pływaków!

W dniach 29-30.03.2019 r. odbyły się na pływalni Bryza przy naszej szkole zawody pływackie - Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12, 13 lat (strefa Kujawsko-Pomorska). Nasi uczniowie odnieśli liczne sukcesy. Poza tym nasze zawodniczki stanęły na najwyższych stopniach w klasyfikacji wielobojowej Indywidualnych Mistrzostw Województwa (za trzy starty):