Spotkanie klasy 2a z kangurem Frankiem i spółką

28 października naszą klasę odwiedził kangurek Franek wraz ze swoimi przyjaciółmi: świnką morską, królikami i koszatniczką. Podczas niezwykle interesujących i intrygujących zajęć, uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób należy dbać o zwierzęta oraz jak ważne jest to, aby pamiętać, że posiadanie zwierząt to ogromna odpowiedzialność. Uczniowie mieli okazję pogłaskać skaczącego po klasie kangurka Franka, kicające króliczki oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy ogromnie Zagrodzie Przyłęki za nowe doświadczenia i ciekawą lekcje przyrodniczą.

Czytaj więcej!

Konkurs “Ziemniak-Cudak” rozstrzygnięty!

Dzieci z klas II wzięły udział w szklonym konkursie na ciekawe figurki z ziemniaków. Komisja miała trudne zadanie. Spośród kilkunastu przepięknych tworów, należało wyłonić te trzy najciekawsze.


Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce – Anastazja Banaszak,

II miejsce – Bianka Wojciechowska,

III miejsce Marceli Kowalski.



Wyróżnione prace:

•⁠ ⁠Jakub Kopczyński

•⁠ ⁠Alicja Pawłowska

•⁠ ⁠Amelia Maślak

•⁠ ⁠Veronika Ponomarenko

•⁠ ⁠Marcel Joppek

•⁠ ⁠Lena Otwinowska


Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Czytaj więcej!

Wycieczki w Szkole Leśnej na Barbarce ciąg dalszy

Na kolejnych warsztatach w terenie omówione zostały cechy charakterystyczne różnych gatunków drzew. Dowiedzieliśmy się, że przyglądając się im warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

•⁠ ⁠pokrój, czyli sylwetkę drzewa, cechę szczególnie przydatną zimą, kiedy drzewa pozbawione są liści czy owoców

•⁠ ⁠liście, czyli ogólnie mówiąc „znaki szczególne drzew” (warto zwrócić uwagę na ich kształt, brzeg blaszki liściowej czy długość ogonka),

•⁠ ⁠korę, czyli „skórkę” pokrywająca pień drzewa (generalnie to trudna do rozpoznania cecha gatunkowa, niemniej jednak, niektóre drzewa, np. brzoza, są z łatwością rozpoznawane właśnie po korze).


Jedno jest pewne: każde drzewo ma swój unikatowy wygląd, nawet te, które należą do tego samego gatunku.

Czytaj więcej!

Pozdrowienia z wycieczki w Szkole Leśnej na Barbarce

Drugi dzień wycieczki w Szkole Leśnej na Barbarce mija w miłej atmosferze. Pogoda nieustannie nam dopisuje. Jesteśmy po warsztatach z mykologii. Mieliśmy okazję poznać gatunki jadalne, niejadalne, a także chronione. Porównywaliśmy ich wygląd, szukaliśmy podobieństw i różnic. Nauczyliśmy się również rozpoznawać wybrane gatunki, m.in. borowiki, maślaki, gołąbki, kanie i muchomory. Pozdrawiamy i życzymy wszystkim pięknego, słonecznego dnia.

Czytaj więcej!

Majsterkujemy i gotujemy

Od połowy września w ramach Laboratorium przyszłości we współpracy z MDK nr 2 odbywają się dla uczniów kl. IV zajęcia majsterkowania i gotowania. Po zapoznaniu się z narzędziami, przyborami i urządzeniami znajdującymi się w pracowniach oraz zasadami bezpiecznej pracy dzieci od podstaw wykonały ostrzałki do ołówków - przycięły i oszlifowały drewno, wywierciły otwór, przykleiły papier ścierny oraz wykończyły ostrzałki lakierem. Podczas zajęć w kuchni pierwszą wykonaną samodzielnie potrawą były naleśniki - dzieci przygotowały ciasto, usmażyły placki i zjadły je z różnymi dodatkami.

Czytaj więcej!