Natura ukryta w słoiku

Warsztaty „Natura ukryta w słoiku” to zajęcia, podczas których najmłodsi uczniowie SP63 uczyli się, jak stworzyć swój własny, mały ekosystem. Pierwszoklasiści poszerzyli wiedzę na temat ekologii, flory, rozwinęły również zdolności manualne.

Czytaj więcej!

1a w Wiosce Chlebowej

W maju, podczas wycieczki do Janiej Góry, pierwszaki poznały legendę wioski chlebowej oraz historią o „Luppo”, odbyły wyprawę po produkty potrzebne do pieczenia chleba, poznały rodzaje zbóż, a także ciężko pracowały podczas procesu wyrabiania chleba począwszy od przesiewania mąki, wykonania zaczynu, wygniatania i wyrastania ciasta oraz dekoracji chleba nasionami. Uczniowie obserwowali również rozpalanie pieca chlebowego. Był tez czas na literackie spotkanie na temat szacunku, wartości i znaczenia chleba w naszej tradycji i kulturze. Pierwszoklasiści wrócili do szkoły z bogatą wiedzą, doświadczeniami oraz szerokimi uśmiechami.

Czytaj więcej!

Klasa 1A poznała pracę pielęgniarki

W ramach tegorocznych Medicali, uczniowie klasy 1a wzięli udział w warsztatach pt. Strzykawka, opatrunek, kaniula i rozmowa z pacjentem - poznajemy pracę pielęgniarki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym zajmuje się pielęgniarka, na czym polega jej praca oraz gdzie mogą ją spotkać. Uczniowie poznali przedmioty niezbędne do wykonywania zawodu i dowiedzieli się do czego służą. Dzieci obejrzały m.in. strzykawki, bandaże, ciśnieniomierze, pulsoksymetry i stetoskopy-słuchały bicia serca, zmierzyły ciśnienie krwi, uczyły się bandażowania nóg i rąk swoich kolegów, a także pod bacznym okiem specjalistów nauczyły się udzielania pierwszej pomocy.

Czytaj więcej!

Chłopcy Mistrzami Województwa w koszykówce!

Mistrzowie Województwa z kompletem zwycięstw, w finale pokonali szkołę z Torunia, Włocławka i SP45 Bydgoszcz, w składzie: Karpiński, Gałązka, Supeł, Nawrocki, Fudziński - 6c i Wysokiński, Zuzga, Gogoliński, Trzpis, Hodur, Jagodziński, Rad - 6b.

Czytaj więcej!

Mamy 23 MEDALISTÓW Bydgoskich Czwartków Lekkoatletycznych

We wtorek (21.05.2024 r.) na bydgoskim Stadionie Zawiszy odbyły się kolejne już zawody tegorocznej wiosennej edycji „Czwartków Lekkoatletycznych". Tym razem pogoda dopisała, stadion dosłownie zalany był słońcem. Zmagania przebiegały bardzo dynamicznie. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: bieg na 60, 300, 600m i 1000m, skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. Wielu uczniów naszej szkoły uzyskało doskonałe wyniki. Wywalczyliśmy łącznie 23 medale! Wszyscy uczestnicy świetnie się spisali. Medalistom gratulujemy, dziękujemy wszystkim startującym i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Czytaj więcej!