Ósma edycja mPotęgi rozstrzygnięta - nasz projekt wśród wyróżnionych

Czy można uczyć matematyki… sensorycznie? Czy można szukać jej w historii miasta albo ćwiczyć ją wspólnie z robotami? Można! I to właśnie udowodnili pomysłodawcy wniosków nadesłanych w ósmej edycji mPotęgi.

W 8. edycji mPotęgi granty otrzyma 161 projektów z całej Polski. Jest to 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 oraz 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie prawie 943 tys. zł.

Wśród dofinansowanych projektów znalazł się nasz „maTECHmatyczny rajd przez trzy wymiary geometrii”, który będzie realizowany już od września.

mPotęga to program, który Fundacja mBanku realizuje już od siedmiu lat. W tym czasie dofinansowała ponad 1 tys. projektów kwotą blisko 6 mln złotych. Odbiorcami tych działań było ponad 1 mln uczniów w całej Polsce.

Czytaj więcej!

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Minął czwarty tydzień rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści reprezentujący naszą szkołę przejechali w dniach 1-24 czerwca łącznie 10 194,09 km (26. miejsce w Bydgoszczy). Indywidualnie największą liczbę kilometrów pokonał pan Wojciech H. reprezentujący klasę 1a – 1 044,31 km. Wśród uczniów na zakończenie klasyfikacji indywidualnej na I miejscu uplasowała się Małgorzata Osińska z kl. 8D – 506,10 km, drugie miejsce zajęła Nina Cieślak z kl. 7E – 391,28 km, a trzecie - Bartosz Kotłowski z kl. 7A – 363,97 km. Najlepsi uczniowie z klas biorących udział w rywalizacji zostali uhonorowani nagrodami indywidualnymi.

Czytaj więcej!

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca zadzwonił ostatni dzwonek w roku szkolnym 2020/2021. Wychowawcy spotkali się ze swoimi klasami, aby za sprawą rozdanych świadectw, potwierdzić zaliczenie kolejnej klasy. Pożegnaliśmy także liczną grupę absolwentów, którzy z rąk dyrektora p. Przemysława Kotłowskiego otrzymali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Przed wszystkimi wyczekiwane wakacje. Starajmy się aby przebiegały bezpiecznie i pozwoliły zebrać energię na kolejny rok nauki.

Czytaj więcej!

Bydgoskie półkolonie - lista przyjętych.

Lista przyjętych dostępna po kliknięciu Czytaj więcej!

Czytaj więcej!

Laureaci w konkursie "Co z tym powietrzem?"

Zuzanna Januszewska z klasy 7F znalazła najwięcej uznania w oczach jury i zwyciężyła w konkursie pt. "Co z tym powietrzem?". Jej praca nie miała konkurencji w kategorii plastycznej. Trzecie miejsce padło łupem Dominiki Dankowskiej z 6A. Wyróżnienia w tej samej kategorii otrzymała Maja Rydyńska z 7A oraz Barbara Wieczorek, Amelia Hanyżewska i Pola Robakowska wyróżnione za oryginalność i precyzję rysunku. W kategorii KOMIKS natomiast laury zebrały: Nadia Jażdżewska z klasy 7G - I miejsce. Jak widać młodzi twórcy poważnie potraktowali temat, a swoją artystyczną wizją poprawy jakości powietrza - najważniejszego z elementów naszego środowiska - udowodnili swoją siłę kreacji. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej!