MUKS Bydgoszcz piątym zespołem wśród Młodziczek w Polsce!

W niedzielę (20.06.2021 r.) zakończył się Turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodziczek (do lat 13) we Wrocławiu. Zmagania dziewcząt trwały od środy (16.08.2021 r.). Zespół MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz po czterech bardzo trudnych pojedynkach wywalczył 5. miejsce w Polsce! W drużynie występowały uczennice naszej szkoły - Amelia Janicka, Zuzanna Janicka (7B), Lena Kotłowska i Maria Paliga (7C). Gratulujemy!

Czytaj więcej!

I i II miejsce w piłce ręcznej dziewcząt!

W miniony czwartek odbyły się zmagania dziewcząt w piłce ręcznej w ramach XXVIII Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży. Nasze reprezentacje zajęły I miejsce w Igrzyskach Dzieci (rocznik 2008 i młodsze) oraz II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (rocznik 2006 i młodsze). Gratulujemy!

Czytaj więcej!

Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski trwa!

Za nami trzeci tydzień rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rowerzyści reprezentujący naszą szkołę przejechali do tej pory 9 146,14 km (26. miejsce w Bydgoszczy). Najaktywniejszą klasą nadal pozostaje klasa 1A – 1 390,39 km, na drugie miejsce awansowała klasa 6G – 1 050,57 km, a trzecie zajmuje klasa 7A – 746,04 km. Indywidualnie największą liczbę kilometrów pokonał pan Wojciech H. reprezentujący klasę 1a – 901,41 km. Wśród uczniów na I miejscu niezmiennie pozostaje Małgorzata Osińska z kl. 8D – 471,52 km, na drugie
miejsce awansowała Nina Cieślak z kl. 7E – 391,28 km, a na miejscu trzecim jest Bartosz Kotłowski z kl. 7A – 338,07 km. Gratulujemy!!! Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kończącej się 30 czerwca rywalizacji, szczególnie do wspólnej jazdy razem ze swoimi rodzicami, którzy aktywnie włączyli się do zabawy i plasują się na czołowych miejscach w rankingu indywidualnym naszej szkoły.

Czytaj więcej!

Gala wręczenia nagród w Miejskim Konkursie Plastycznym

16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 13 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt. "Młodzież kontra smog". W konkursie tym I miejsce zajął uczeń naszej szkoły Olaf Januszewski z klasy 7F. Piękną pracę Olafa pośród innych z tej kategorii można było podziwiać podczas wystawy poprzedzonej prelekcją pt. "Odnawialne źródła energii - inwestycja w zdrowie pokoleń". Ciekawe doświadczenia jak np. samochód poruszający się "na wodę" czy badanie temperatury w różnych warunkach atmosferycznych urozmaiciło galę rozdania dyplomów i nagród. Olafowi gratulujemy sukcesu, brawo!

Czytaj więcej!

Warsztaty "Na okrągło" oraz rozstrzygnięcie konkursu "Moje miejsce w Bydgoszczy" w ramach projektu "Paszport do geometrii - przekrocz wiele granic".

15 czerwca odbyły się ostatnie z serii warsztatów w ramach projektu "Paszport do geometrii - przekrocz wiele granic", który otrzymał dofinansowanie w VII edycji programu grantowego „mPotęga” organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Tym razem uczestnicy pracowali "Na okrągło". Dzierżąc w dłoniach cyrkle kreślili okręgi, łuki, rozwiązywali problemy konstrukcyjne a także tworzyli piękne rysunki. Tego samego dnia odbyło się także rozwiązanie konkursu plastycznego "Moje miejsce w Bydgoszczy". Laureatom, wyróżnionym i uczestnikom wręczono upominki, a ich prace można oglądać na wystawie przy sali 113. Wszystkim, którzy wzięli udział w realizacji projektu bardzo dziękujemy i zapraszamy być może już od września do kolejnej edycji.

Czytaj więcej!