Nasze uczennice Mistrzyniami Województwa Kujawsko-Pomorskiego w koszykówce!

W niedzielę (26.05.2019 r.) zakończyła się rywalizacja w Wojewódzkiej lidze Zuchów (do lat 11 - rocznik 2008 i młodsze). Mistrzowski tytuł wywalczył MUKS WSG SUPRAVIS I Bydgoszcz, który zaliczył komplet 10 zwycięstw w rozgrywkach. W barwach MUKSu występowało pięć uczennic naszej szkoły - Amelia Janicka, Zuzanna Janicka, Martyna Utczinska (5B), Lena Kotłowska i Maria Paliga (5C). Gratulujemy!

Czytaj więcej!

Brązowe medale naszych uczennic w lekkoatletyce!

W miniony czwartek (23.05.2019 r.) odbyły się kolejne zawody w ramach Bydgoskich Czwartków Lekkoatletycznych. Dla naszej szkoły trzy brązowe medale wywalczyły Maja Krzymińska (bieg na 300 metrów), Izabela Filipiuk (bieg na 60 metrów) oraz Wiktoria Modelska (rzut piłeczką palantową). Gratulujemy!

Czytaj więcej!

Wizyta uczniów w JFTC

17.05.2019 roku przedstawiciele klas ósmych wraz z paniami Sylwią Cieślarczyk i Agnieszką Wołowską odwiedzili Joint Force Training Centre czyli Centrum Szkolenia Sił Połączonych - ośrodek szkoleniowy NATO w Bydgoszczy.
Uczniowie, po wcześniejszym sprawdzeniu w biurze przepustek, mogli wejść na teren bazy. W audytorium dowiedzieli się jak działa całe NATO, a szczególnie JFTC. Mieli także sposobność porozmawiania z przedstawicielami różnych państw członkowskich i zadawania im pytań. A to wszystko w języku angielskim!

Czytaj więcej!

Ogólnopolskie Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym

W miniony weekend, w dniach 17-18 maja 2019 r. w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie) odbył się Finał Ogólnopolski Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym. W gronie 24 najlepszych Szkół Podstawowych w Polsce (klasy I-VI), jako Mistrz Województwa Kujawsko-Pomorskiego wystąpiła SP 63 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy w składzie: Karolina Hołda kl. 6e i Małgorzata Osińska kl. 6d. Nasze uczennice zajęły bardzo wysokie 7 miejsce w Polsce, przegrywając minimalnie mecz ćwierćfinałowy o strefę medalową (mając piłkę meczową), z faworytem i późniejszym zwycięzcą turnieju – SP nr 2 z Grodziska Mazowieckiego.
Tegoroczne zawody finałowe wygrały zawodniczki SP nr 2 z Grodziska Mazowieckiego przed SP nr 2 Wołów (dolnośląskie), SP Jeżewo (mazowieckie) i SP Niedźwiada Dolna (podkarpackie).
Serdecznie gratulujemy dziewczętom bardzo dobrego występu i godnego reprezentowania naszej szkoły i województwa na zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Czytaj więcej!

XI Miejski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Idę w bity”

XI Miejski Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Idę w bity” zakończony, a do naszego archiwum dołączyło kolejne dzieło – tomik prac młodych bydgoskich artystów, pełen bitów! Świętowaliśmy hucznie ten wspólny sukces 16 maja 2019 r. w Miejskim Muzeum Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy w towarzystwie honorowych gości: Pani Elżbiety Wiewióry, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Bydgoszczy, pana Janusza Czwojdy, Radnego Miasta Bydgoszczy i pani Danuty Dei, reprezentującej Radę Osiedla Szwederowo w Bydgoszczy.
Do tańca porwał gości energetyczny wulkan, czyli zespół Sigals oraz tancerki z Echo Masters, uszy zachwycił śpiewem i beatboxem Adam Aly, obejrzeliśmy też premierowy pokaz filmu warsztatowego, w którym udział wzięli uczestnicy przeglądu.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt za moc wzruszeń i artystycznych doznań.

Czytaj więcej!